Çocuk kaçırmaya teşebbüs iddiası beldeyi karıştırdı

Terzialan’da geçtiğimiz gün 34 plakalı bir araç sahibinin küçük bir çocuğu çikolata ile kandırarak kaçırmaya çalıştığı iddiası beldeyi karıştırdı.

Çan’ın Terzialan köyünde yaşanan olayda, geçtiğimiz akşam 5-6 yaşlarındaki bir erkek çocuğuna 34 plakalı bir araç sahibi tarafından çikolata verildi. Edinilen bilgiye göre, çocuk olayı ailesine aksettirince ortalık bir anda karıştı. Yetkililer, durumun ‘çocuk kaçırmaya teşebbüs olma ihtimali üzerinde durarak güvenlik güçlerini olayı derhal bildirdi.

Kısa süre içinde de 34 plakalı aracın sahibi güvenlik ekiplerince tespit edilerek sorguya alındı. Fakat olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu öğrenilince beldedeki herkes derin bir nefes aldı. GÜNDEM’e konuşan Terzialan Çakmakçayır Muhtarı Turhan Çetin de “Ben malum konuyu gece 1’e doğru öğrendim. Ve derhal gerekli süreci başlattık. Güvenlik ekiplerimiz de şüpheli şahsı tespit ederek sorgusunu gerçekleştirdiler. Ve böyle bir durum olmadığı, olayın bir yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı. Yine de başta anne babalar olmak üzere, herkesi konuyla ilgili sağduyulu olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com