10. Dünya Rekoru geldi

Çanakkaleli Milli Sporcu Derya Can, Salda Gölü’nde kendisine ait Serbest Dalış Dünya Rekoru’nu 2 dakika 18 saniyede 70 metreye dalarak geliştirdi. Bu rekor ile birlikte Can, toplamda 10 Dünya Rekoru kırmış oluyor.

Çanakkaleli Milli sporcu Derya Can, Burdur Yeşilova’da bulunan Salda Gölü’nde 2 dakika 18 saniyede 70 metreye dalarak, kendisine ait serbest dalış dünya rekorunu geliştirdi. Geçen yıl 68 metreye dalan sporcu, bu dalışında 70 metreye ulaşarak kendisinin 10. Dünya rekorunu da elde etmiş oldu.

Derya Can’ın rekoru kırdığı, Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) gözlemcileri tarafından teyit edildi. Derya Can, 70 metreyle, paletsiz, ip destekli değişken ağırlık tatlı su kategorisinde kendisine ait dünya rekorunu geliştirdi.

Derya Can’ın rekoru, CMAS Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra kesinleşecek.

Arslan ve Karagöz’den ziyaret

Rekor denemesinin ardından Çanakkale’ye dönen Derya Can’ı ilk kutlayanlar arasında Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve Fox TV’nin başarılı sunucusu İlker Karagöz de vardı.

Arslan ve Karagöz, Can’ı Kepez’de ziyaret ederek hem kutladılar hem de bundan sonraki denemeler için şimdiden başarı dilediler.

H.Ayşe İrimWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com