Turan, “Çanakkale her alanda büyümelidir!”

1903 Çanakkale Beşiktaş Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Orhan Dom tarafından yeni işletmesi olan Orion’un açılışı yapıldı. Orion’un açılışında Çanakkale’nin siyasileri bir araya geldiler. AK Parti, CHP ve İYİ Partili siyasiler açılışta buluştular. Kurdele kesimi sırasında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’nin eğitim, sağlık, ulaşım, orman ve maden alanlarında, her alanda büyümesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu. Turan, “Türkiye 8.5 Milyar TL altın ihracatında bulunuyor” diyerek altının Türkiye ithalat payındaki yerine dikkat çekti.

1903 Çanakkale Beşiktaş Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Orhan Dom tarafından, İnönü Caddesi’ne Kuyumcular Caddesi’nin yanı başına Orion isimli bir gümüşçü açıldı. Dün saat 14.00’te gerçekleşen açılışa çok sayıda siyasi isimde katıldı. AK Parti, CHP ve İYİ Partili isimler açılışta bir araya geldiler.

Gerçekleşen açılışa; AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, AK Parti’nin geçmiş dönem İl Başkanı Yeşim Karadağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Beşiktaş’ın eski ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın eski yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğlları ve vatandaşlar katıldı.

“Çanakkale ormanda, madende büyümek zorundadır”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili, “Meclis kapandığından beri ilçe ilçe, köy köy dolaşıp, kamu yatırımları başta olmak üzere, Çanakkale’mizin güzelleşmesi için adımlar atıyoruz. Çanakkale’mizin her alanda, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ormanda, madende her alanda büyümek durumundadır.

“Türkiye 8.5 Milyar TL altın ithal ediyor”

Çanakkale’mizde 30 kadar kuyumcu arkadaşımız var. Toplamda, ilçelerimizle birlikte 80 kadar kuyumcu arkadaşımız var. Türkiye’miz 8 Milyar Dolar altın ithal eden bir ülkedir. Kadınlarımızın, erkeklerin ihtiyaçlarından tutunda, diğer alanlara kadar biz 8.5 Milyar TL gibi bir rakamı dışarıya veriyoruz. Kim iş üretiyorsa, kim istihdam üretiyorsa hepimizin başımızın tacıdır. Esnaf mutluysa bizler mutluyuz. Esnaf huzurluysa bizler huzurluyuzdur” dedi.

“Böyle bir dönemde esnafımızın dükkan açması önemlidir”

Açılışta konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Sayın Dom’un açılışlarına devamlı olarak katılıyoruz. Bundan mutluluk duyuyoruz. Böyle bir dönemde esnafımızın dükkan açması çok önemlidir. Bu bakımdan Çanakkale ekonomisi için çok önemli bir katkıdır” ifadelerinde bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com