Kırsal Kalkınma Yatırımları konuşuldu

Kırsal Kalkınma Yatırımları Kapsamında 13. Etap Ekonomik Yatırımlar Tebliği Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Çanakkale Ziraat Odası’nın haberine göre Kırsal Kalkınma Yatırımları Tebliği, önceki gün İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda paydaşlara iletildi.

Toplantıya Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İskender, TARKOP Başkanı Mehmet Özkurnaz, kurum ve oda temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2019/30) 02.08.2019 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konu ile ilgili olarak Ziraat Odası’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Söz konusu tebliğ kapsamında yapılacak başvurular bugün itibarıyla başlayarak, “www.tarimorman.gov.tr” internet adresinde 60 gün devam edecek olup 01 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir.

Tüzel Kişiliklerde hibeye esas proje tutarları; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2.500.000 Türk Lirası, tamamlama olan başvurularda 1.750.000 Türk Lirası, kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olan başvurularda 1.250.000 Türk Lirasıdır.

Başvuruda bulunanların gerçek kişiler olması halinde, belirtilen yatırım konularında; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 1.250.000 Türk Lirası, tamamlama olan başvurularda 1.000.000 Türk Lirası, kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olan başvurularda 750.000 Türk Lirası, hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilir.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com