Malazgirt ve Büyük Taarruz’un yıl dönümü anıldı

Türklere Anadolu’nun kapılarının açıldığı 1071’deki Malazgirt Meydan Muharebesi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakılan bağımsızlık ateşinin yıl dönümü olan Büyük Taarruz, Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri tarafından yapılan paylaşımlarla anıldı.

İki önemli günün yıl dönümü, Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla anıldı. İşte onlardan bazıları:

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: “Bir Cuma sabahı, semaya karşı, Malazgirt’te elli dört bin er. Bestelediler, en güzel marşı: Allah-ü Ekber, Allah-ü Ekber. – Arif Nihat Asya. Milletimizin kaderini tayin eden Malazgirt Zaferi’mizin 948. yıl dönümünde; Sultan Alparslan’ı ve kahraman ordusunu rahmetle anıyoruz.”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Anadolu’nun kapılarını bize açan, tarihimizin dönüm noktalarından Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlu olsun. Anadolu’yu Türk yurdu yapan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek: “26 Ağustos sabahı Kocatepe’de hazır bulunuyorduk. Sabah saat 5.30’da topçu ateşimizle taarruz başladı!” – Nutuk… Büyük Taarruz’un 97. yıldönümünde Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetle…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 97 yıl önce bugün, tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazarak, bağımsızlık ateşini Büyük Taarruz’u başlatarak yaktı. Sonsuz saygı ve minnetle.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com