Kaçak yapıya alkol ruhsatı verildi Meclis üyeleri Olağanüstü toplanalım dedi

Bozcaada’da geçtiğimiz günlerde, kaçak yapılara alkol ruhsatı verilip verilmemesi Belediye Meclisi’nde oylanmış ve ruhsat verilmesi kabul edilmişti. CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ortak bir karara varamamış ve Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz da çekimser oy kullanmıştı. Mecliste yapılan oylamada, adanın kıyı şeridinden yer alan kaçak yapıya alkol ruhsatı verilmesi kararlaştırılmıştı. Alınan bu kararın arından Bozcaada siyaseti karıştı ve CHP İlçe Başkanı Hüseyin Durmuş istifa etmişti.

Konu hakkında görüş ayrılıkları ve tartışmalar hala sürdürülüyor. Bozcaada Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri Öznur Evergen, İbrahim Günel, Aykut Turgal ve Güzin Özarmağan geçtiğimiz gün Belediye Başkanlığına dilekçe verdiler. Verilen dilekçe ile CHP’li üyeler meclisin olağanüstü toplanması gerektiğini belirttiler. Kaçak olduğu iddia edilen ve hukuki süreci süren işletmeye verilen ruhsatın hukuka aykırı olduğu özellikle belirtildi.

“Söz konusu işletmenin avukatı Erdoğan Madak”

Öte yandan kaçak olduğu iddia edilen ve ruhsat konusunda uzun süredir gündemde kalan işletmenin avukatının Erdoğan Madak olduğu belirtildi. Hatırlanacağı gibi Madak, 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde Bozcaada’nın Ak Partili Belediye Başkan Adayıydı. Ak Partili Madak’ın, söz konusu işletmenin içkili bölgelere alınıp alınmaması ile ilgili bir davayı alması ve hukuki girişimleri başlatması kafalarda soru işareti bıraktı.

Dilekçenin Başkanlığa teslim edilmesinden sonra şimdi Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’ın ne karar verileceği bekleniyor.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com