Dostlarımız Köpekler

Köpekler inanılmaz yaratıklar. Sevimli dostlarımız falan kısımlarına girmek istemiyorum köpeklere duyduğum sempatinin asıl sebebi bu hayvanların kendilerinden hiç beklenmeyecek düzeyde KARAKTERLİ oluşları. Merak etmeyin karakterli kelimesini büyük yazma sebebim ONCA İNSANIN KARAKTERSİZ olması falan değil. Canım öyle yazmak istedi sadece. Yoksa karaktersiz köpek de olabilir. Karaktersiz insan da olabilir. Fakat bütün köpekleri topladığımızda elimizde kalan KARAKTERLİ bir köpektir.

İnsan öyle mi?

Hayır.

Benim güzeller güzeli kızım MAYA en az diğer köpekler kadar karakterli olmakla birlikte diğer köpeklerin bir çoğuna oranla zeka yönünden kıt bir köpek. Aptal demiyorum ama çok kıvrak zekalı değil.

MAYA’nın olayını çözdüğüm an

Bir seferinde mayaya “gel kızım” dedim. Tıp tıp tıp geldi. “Otur” dedim. Oturdu. O an farkettim ki oturma motivasyonunun büyük çoğunluğu ses tonumla ilgili. Hemen üst kata çıktım. “Gel kızım” dedim. Tıp tıp tıp geldi. “Otuz” dedim. Oturdu. “Acaba” dedim. “Harflerle ilgili bir durum olabilir mi? Hemen aşağı kata indim. “Gel kızım” dedim. Tıp tıp tıp geldi. “Kaktüs kızım” dedim. Biraz yüzüme baktı. “Kaktüs kızım” dedim tekrardan. Oturdu.

Böyle Dost Olmaz Olsun

5 parmağın 5’i bir değil. Bazı köpekler olay çıkarmaya neden arıyorlar. Hiç yeri ve zamanı değilken bacağınızdan kapmaya çalışıyorlar. İnce ve keskin dişlerini her fırsatta etlerinizle buluşturmaya çalışıyolar. Ayrıca sesleri çok cılız oluyo ve  kaa ütürülüyolar.

 Kangal mı daha güçlüdür Kurt mu?

Bu soruyu cevaplamak zor. Fakat bana kurt daha güçlüymüş gibi geliyor. Vahşi yaşamın her şekline alışık bir hayvan sonuç olarak. Dişleri çok daha keskin ve çenesi çok daha güçlüymüş gibi hissediyorum.

Bol bol vakit geçirmeye çalışın

Fırsat bulduğunuz her an köpeğinizle oyun oynamak, sarılıp yatmak, anlamasa bile konuşmak çok eğlenceli aktivite. Gerçi benim köpeğim çok hareketli bir hayvan değil. Oyun oynamaya çalıştığımda hoplayıp zıpladığımla kalıyorum. Maya daha çok İNSAN NE YAPIYORSUN ANLAMIYORUM gibilerinden bana bakıyor. Fakat biliyorum ki diğer köpekler Maya gibi değildir. Öyle köpeklerin değerini bilin oynayın, yuvarlanın, beraber koşun, bir şeyler atın geri getirsin falan. Güzel şeyler bunlar.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com