Sahte para operasyonunda 5 gözaltı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince kentte gerçekleştirilen, sahte para operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı.

Kentte hizmet veren farklı dükkanlarda geçtiğimiz günlerde sahte paralara rastlandı. Vatandaşların sahte paraları ihbar etmeleri neticesinde emniyet düğmeye bastı. Edinilen bilgiye göre Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekiplerince şüpheli şahıslar üzerinde inceleme başlatıldı. Detaylı ve titiz yürütülen incelemeler neticesinde G.B, H.B, N.A, N.Y, Ş.Y isimli şahısların il genelinde işletmelere sahte para sürdükleri tespit edildi.

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince şüpheli şahısların 34 NE 8124 plakalı araç yapılan tespit ve takip neticesinde Merkeze bağlı Kepez beldesi Atatürk Caddesi üzerinde alınarak, içerisinde şüpheliler G.B, H.B ve N.A isimli şahıslar yakalanarak, gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinin aranması neticesinde 69 adet 100 TL’lik ile 9 adet 50 TL’lik olmak üzere 78 adet sahte banknot ile 1 adet sahte olduğu değerlendirilen 98 bin 750 TL değerindeki çek ele geçirildi.

Şüphelilerden toplamda 92 adet sahte banknot, 98 bin 750 TL değerinde sahte çek ve bin 938 TL suçtan elde edilen gelir olduğu değerlendirilen gerçek para ele geçirildi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com