“Bu tadı Çanakkale’ye getirmek istedik”

Adem Yılmaz tarafından Cevatpaşa Mahallesi’nde açılan ‘Bülent Börekçilik’in açılış töreni, dün geniş bir katılım ve okunan dualarla yapıldı. Açılış öncesi konuşan Adem Yılmaz ise “Ben bu böreği ilk olarak İstanbul’da yedim. Ve ardından Çanakkale’ye da bu tadı getirmek istedik” şeklinde konuştu.

Adana usulü su böreğinin adını Çanakkale’de daha da fazla duyurmak isteyen Adem Yılmaz tarafından açılan Bülent Börekçilik, dün kurdele kesim töreni ile faaliyete başladı. Açılışa, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Türkiye’nin pek çok yerinden sonra şimdi de Çanakkale’de!

Vatandaşlara Adana usulü su böreği ile içecek ikramının yapıldığı mekanın açılışı ise dualarla yapıldı. Açılışın ardından konuşan Bülent Börekçilik işletme sahibi Adem Yılmaz, Türkiye’nin pek çok noktasında bulunan Bülent Börekçilik lezzetini Çanakkale’ye taşımaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Ben Bülent Börekçilik’e İstanbul’da gittim ve böreği yediğim anda tadını çok sevdim. Sonra istedik ki bu tadı Çanakkale’ye de getirelim” ifadelerini kullandı.

Açılış, kurdele kesme töreninin ardından halk oyunları gösterisi ve ikramla devam etti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com