Başkan Maçoğlu Çanakkale’ye Geliyor!

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, yarın sabah saatlerinde Çanakkale’de olacak. Su ve Vicdan Nöbetine destek olmak amacıyla Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) ile birlikte Çanakkale’ye gelecek Maçoğlu, alanda federasyon tarafından yapılması planlanan basın açıklamasına katılacak.

Türkiye Komünist Partisi’nin Ovacık Belediye Başkanıyken kalkınma projeleri ile her kesimin sevgisini ve saygısını kazanan Maçoğlu, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde yine TKP’den Tunceli Belediye Başkanı seçilmişti.

26 Temmuz Cuma Günü Kirazlı bölgesinde başlayan Su ve Vicdan Nöbetine destek olmak için yarın Çanakkale’ye gelecek olan Maçoğlu, öğle saatlerinde Balaban’daki nöbet alanını ziyaret edecek. İstanbul’dan DEDEF ile birlikte gelecek olan Başkan Maçoğlu, kısa programının ardından İstanbul’a dönecek.

Gazetemize konuşan DEDEF Başkanı Ali Haydar Ben, Munzur’da da benzer bir mücadele içinde olduklarını vurgulayarak Bursa ve İzmir’den gelenler ile sabah 8:00 sularında Çanakkale Merkez’de buluştuktan sonra nöbet alanına geçilerek akşam saatlerine kadar nöbetçilere destek olunacağını belirtti.

Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyonu ile iletişim halinde olan federasyon üyelerini ve Başkan Maçoglu’nu Çanakkale’de kurul üyeleri karşılayacak.

KATLİAMA “DUR” DİYORUZ

Başkan Maçoğlu, daha önce de sosyal medyadan yayınladığı bir videoda “Munzurlardan Kaz Dağları’na, Hasankeyf’ten Artvin’e doğa katliamına ‘Dur’ diyoruz!” diye konuşarak çevre mücadelesine destek olmuştu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com