Başkan nöbet hakkında açıklamalarda bulundu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in basın toplantısına katıldı. Gökhan bu toplantıda Kirazlı’da yürütülen Su ve Vicdan Nöbeti hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Gökhan, “Artık orada gece kalmak bitti” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kirazlı’da yürütülen nöbet ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan, Su ve Vicdan Nöbeti bir süreçtir, su kısmını bir tarafa koyarsak, vicdan bölümü faaliyetler devam ettikçe ortadan kalkamayacaktır” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kazdağları’nda Kirazlı mevkiinde sürdürülen Su ve Vicdan Nöbeti’ni değerlendirdi. Başkan Gökhan konuyla ilgili, “Kazdağları ile ilgili su ve vicdan nöbeti sonlanmış değil. Bu bir süreçtir. Su kısmını bir tarafa koyarsak, özellikle vicdan bölümü, faaliyetler devam ettikçe ortadan kalkmayacaktır. Bu etap etap yapılmaktadır.

Önce orada farkındalık yaratmak için hep beraber, topluca orada nöbet süreci başladı. Bu nöbet 24 saat esasına göre kurulmuştu. Orada yürüyüşe kadar devam edecekti, yürüyüş yapıldı ama Fazıl Say’dan bir konser talebi çıkınca bizde memnun olduk. Hiçbir ücret istemeden, tamamen gönüllü konser vermek istediğini belirtti. Oradaki süreci uzattık. Duyuruları yapıldı ve süreç içerisinde çok sayıda insan bölgeye geldi. Ayın 18’inde geniş katılımlı bir konser yapıldı ve bu noktada bitti. Şimdi orada nöbet devam ediyor.

Nöbet gündüz olarak devam ediyor. O alana buradan gidilecek ve dışarıdan gelip bölgeyi görmek isteyenlere hizmet verilecek. Artık orada gece kalmak bitti. Kalmak isteyenler var onlar kalabilirler. STK ve Belediyelerin ortak yaptıkları etkinlik devam ederken, biz şehirde etkinlikler planlayacağız.

Kentte, panellerle, yarışmalarla, konferanslarla bu süreci hukuk çizgisine getireceğiz. Artık fiili bir mücadele edemeyeceğimiz için hukuki bir mücadele vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com