Pehlivan’a cevap Korkmaz’dan geldi

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, önceki gün AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ın söylemlerine cevap veren İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan’a cevaben yazılı bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Atatürk’ün CHP’si ile yalnızca isim benzerliği olduğunu” ileri süren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’a CHP’li siyasetçi Güneş Pehlivan’dan kısa sürede cevap gelmişti. İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Pehlivan’ın söylemlerine dün İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz’dan ses geldi.

Korkmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan bölücü terör örgütüyle iltisaklı 3 belediyeye kayyım atanması kararıyla ilgili yaptığı açıklamada partimizin ismi üzerinden, adalet ve kalkınma kelimeleri üzerinden ironi yapmıştır. Sayın Pehlivan ironiyi partisinin tabelasında yazan Cumhuriyet ve Halk kelimeleriyle yapmalıdır. Zira adı cumhuriyet halk parti olsa da partisinin ne Atatürk’ün cumhuriyeti ile ne de halkımızla uzaktan yakından bir ilgisi kalmamıştır. CHP’ye rağmen hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığı devam etmekte olup, son yapılan kayım atamaları ile devletin imkanlarını terör örgütünün hizmetine sunan terör destekçilerine her zaman olduğu gibi şimdi de dur denilmiştir. Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılması kararı Kandil’i, PKK’yı, FETÖ’yü, HDP’yi ve HDP ile seçim işbirliği yapan CHP’nin moral ve ayarlarını bozarak üzse de milletimizi, şehit ailelerini ve bölge halkını sevindirdi.”

“HALKA DEĞİL TERÖRE HİZMET EDİLDİĞİ GÖRÜLÜYOR”

“İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı ve neden ‘kayyım’ atandığı anlatılan raporda Diyarbakır, Mardin ve Van belediyeleri tarafından terörün açıkça beslendiği, hukuk dışı yollara tevessül edilerek halka değil teröre hizmet edildiği açıkça görülüyor.

Her açıklamasında ecdadımıza hakaret etmekten geri durmayan ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin kucağında siyaset yapan bu zihniyet, ‘seçim kazanıyorsanız HDP’nin oylarıyla kazanıyorsunuz’ diyenlere şirin gözükmek için Mustafa Kemal Atatürk ve partisinin değerlerini ayaklar altına almaya devam ediyor.

“TERÖRÜN DİLİ CHP’NİN DİLİ OLMUŞ DURUMDA”

Bazı terör destekçisi ülkelerin ‘Türkiye güvenli değil’ söylemini dillerinden düşürmeyenler şimdi de PKK’lı teröristlere maddi ve lojistik destek veren terörist yandaşlarının avukatlığına soyunuyor. Bugün görüyoruz ki terörün dili adeta CHP’nin dili olmuş durumda. Milletin değil terörün sözcülüğüne soyunanları kınıyor ve tüm bu yaşananları milletimizin hassas terazisi olan vicdan değerlendirmesine bırakıyorum. Görevi devralan; Diyarbakır, Mardin ve Van halkına hizmet götürecek, onların emrinde olacak ve huzuru sürdürecek olan valilere görevinde başarılar diliyoruz.

Son olarak şunu hatırlatmakta fayda var ki sadece bir parti olmayan, kurulduğu günden bu yana dava hareketiyle ülkemizi hedeflerine taşımaya devam eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’mizin ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıdığına hepimiz şahit oluyoruz. Çanakkale halkı iftira ve çamur siyasetini değil, her geçen gün yeni bir eser kazandırılmasıyla ortaya çıkan hizmet siyasetini konuşuyor.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com