Erkek’ten yeni parti değerlendirmesi

Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün girişimleri ile kurulacak olan yeni siyasi parti hakkında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, değerlendirmede bulundu. Erkek, “Gömlek değiştirme sürecine giriyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, yeni kurulacak siyasi parti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erkek, “Ak Parti’nin içlerinden bazı milletvekilleri, Ak Parti kapatılmalı ve yeni bir parti kurulmalıdır diyorlar. Herhalde, bütün günahlarını partiye yıkıp, yine bir gömlek değiştirme sürecine giriyorlar. Birkaç örnek vermek istiyorum. Bunlar önemli örnekler. İktidar olduktan çok kısa bir süre sonra biliyorsunuz, 1 Mart 2003 tezkeresini getirdiler. Irak’ın topraklarının bizim topraklarımı üzerinden işgali için tezkere getirdiler. O zaman TBMM’nin onurlu duruşuyla, ne mutluyuz ki bu gerçekleşmedi. Türkiye’nin her zaman çok güçlü bir meclise ihtiyacı vardır. Siyasi güç merkezleri dünyada meclislerdir. Bugün siyasi güç merkezi Beştepe Külliyesidir” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com