Renal Stent ile sağlığına kavuştu

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne düşmeyen tansiyon şikayetiyle gelen hasta, uygulanan Renal Stent’in ardından ameliyatsız sağlığına kavuştu.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin haberine göre çoklu ilaç tedavisine rağmen tansiyonu düşmeyen 52 yaşındaki erkek hastaya  Renal Stent uygulandı. Hastanede ilk defa yapılan ve Koroner Anjiyografi ünitesinde gerçekleştirilen uygulama sonrasında yarım saati takiben hastanın tansiyonunun normal sınırlara düştüğü gözlendi.

Daha evvel gittiği sağlık merkezlerinde verilen ilaçlara rağmen tedaviye cevap vermeyen hastamıza “Dirençli Hipertansiyon ve Renal Arter Stenozu” tanısını koyan aynı zamanda hastamıza yapılan işlemi gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sefa Sural vermiş olduğu bilgilerde “Polikliniğimize kullandığı ilaçlara rağmen düşmeyen yüksek tansiyon şikâyetiyle gelen hastamızın yapılan muayenesinde sağ renal arterinde üfürüm renal arter renkli dopplerinde şüpheli darlık görüldü.  Yapılan renal anjiyografi işleminde böbrek damarında darlık tespit edilen hastamızın ameliyatsız ve çok kısa bir sürede uygulanan balon stent işlemi uygulanarak damarı açıldı. Hasta  1 gün gibi kısa bir sürede sağlığına kavuşarak taburcu edildi” dedi.

İnsan sağlığı her şeyden önemlidir diyen Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali gün geçtikçe gelişmenin ve yeniliklerin devam edeceğini belirterek Anjiyografi ekibini tebrik etti.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com