Ölçek’ten Gül ve Davutoğlu’na tepki

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek; üç ilin belediye başkanlıklarına kayyum atanması konusunda Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na tepki gösterdi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek; Diyarbakır, Van ve Mardin’in HDP’li Büyükşehir Belediye Başkanları’nın İçişleri Bakanlığı’nca haklarında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında görevlerinden alınmaları ve yerlerine kayyum atanması konusunda yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ölçek’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Buradaki konu üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyum atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Sayın Abdullah Gül ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da bu kayyum atamalarına tepki göstermesine anlam veremedik. Yaklaşık bundan 3 yıl önce dönemin Başbakanıyken HDP’li Belediye Başkanlarına yönelik gerekli açıklamaları yapan Sayın Ahmet Davutoğlu bugün görevden alınan belediyeler için açıklama yapıyor. Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuş Sayın Abdullah Gül de Davutoğlunun açıklamalarını desteklemiş. Bu zamana kadar sırtını terör örgütüne dayayanlar ve bu örgütle yol yürüyenler bizlere hiçbir zaman demokrasi dersi vermeye kalkmasınlar. Her zaman söylediğimizi bir kez daha yeniliyoruz.

Ülkemiz bir hukuk devletidir ve hukuka uyulmadığı anda da ceza ile karşı karşıya kalırsınız. Bizler her zaman devletimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com