Lapseki Belediyesi’nde toplu sözleşme

Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde mutabakata varılarak Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Lapseki Belediyesi’nin haberine göre Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Başkan Yılmaz, şunları söyledi:

“ Biz Belediye çalışanları ile büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin mutluluğu ve huzuru için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın Arkadaşlarımız alın terlerini dökerek Lapseki’mize hizmet ediyorlar. Vatandaşımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz. Peygamber efendimiz ‟ İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz” emretmiştir. Bizde alın terine büyük ehemmiyet veriyoruz. Bundan sonra da Lapseki’mize daha iyi hizmet vermek için hep birlikte çalışacağız. Tüm işçilerimize hayırlı olsun.”

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada; İmzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesinin yürürlüğe girmesiyle işçilerimizin Taban ücretlerine % 13, Sosyal Haklarına %15 oranında zam gelmiştir. Başkanımız daha önce imzaladığımız sözleşmelerde de işçi kardeşlerimizin yüzünü güldürmüştür. Alın teri üzerinden pazarlık yapmadan Toplu İş Sözleşmesini imzalayan Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a Sendikam, Şahsım ve İşçi Kardeşlerim adına teşekkür ediyorum; dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com