Güneşhan’a Eski Başkanlardan Tepki

Sosyal medya hesabından kayyum atanan üç belediye için açıklama yapan CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı.

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına yaptığı paylaşım ile tepki gösteren CHP’li İsmet Güneşhan’a CHP’nin eski ilçe başkanlarından sitem dolu yanıtlar geldi. İl yönetimi tarafından Görevden alınan eski Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın ve eski Lapseki İlçe Başkanı Abdulkadir Özeren, Güneşhan’ın paylaşımının altına samimi olmadığını ifade eden yorumlarda bulundu.

Güneşhan’ın “Halkın oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınıp yerine kayyum atanması halkın iradesinin yok sayılmasıdır. Bu sivil bir darbedir. Ülkemiz Demokrasisine yapılan bu saldırı tek adam rejiminin en keskin örneğidir.” diyerek kayyum atanmasına tepki gösterirken, görevden alınan başkanlardan tepki gecikmedi.

“İLÇE BAŞKANLARINA DARBE YAPIP GÖREVDEN ALAN…”

Eski Çan İlçe Başkanı Aydın, “Cidden mi? Demokratik düşüncenizi sonuna kadar destekliyorum.” derken, yorumunun silinmesi üzerine yeniden yazarak silinmesinin nedeninin de sordu.

Yönetimi düşürülen ve İl Genel Meclisi adayı olarak seçilmesine rağmen elenen eski Lapseki İlçe Başkanı Özeren ise “Sayın il başkanı sen değil misin seçilmiş ilçe başkanlarına darbe yapıp görevden alan. Şimdi kimin hakkını savunuyorsun. Gün gelir gerçekler adamın yüzüne kırbaç gibi vurur. Utan biraz, yazık.” diyerek Güneşhan’a sert ifadelerle yüklendi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com