CHP’li Siyasetçiden Turan’a Jet Yanıt

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ın önceki gün kayyum atanan belediyelere tepki gösteren CHP’li belediyelere gösterdiği tepkiye meslektaşı CHP’li siyasetçi Av. Güneş Pehlivan’dan kısa sürede yanıt geldi.

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine atanan kayyumlara sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla tepki gösteren CHP’li belediyelere, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan da dün “Günümüzdeki CHP ile Atatürk’ün CHP’si arasında sadece isim benzerliği var!” tepkisinde bulunmuştu. CHP’li siyasetçiden Turan’a yanıt gecikmedi.

“CHP’Yİ BIRAKIN DA ‘ADALET’İN MUHASEBESİNİ YAPIN”

Turan’ın meslektaşı ve İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili olan Güneş Pehlivan, peş peşe sıraladığı maddeler ile yanıt vermeyi tercih etti:

“1.İlk tepki HDP’den, CHP’den veya herhangi bir siyasi partiden değil, oyu gasp edilen Diyarbakırlı bir teyzemizden geldi. Su faturasını ödemek için belediyeye gittiğinde kayyum atamasını öğrendi, belediye önünde kurulan barikatın önüne oturdu ve ‘Haram zıkkım olsun’ diye size ‘dualar etti’. Gurur duyunuz.

2.Biz CHP’nin mevcut kadroları gelip geçici bir basamağız. Halkın ve memleketin yükselmesi için bir katkı sunabilirsek ne mutlu ama biz kadrolardan ayrıldığımızda da, bu dünyadan göçtüğümüzde de Cumhuriyetin koca çınarı yaşamaya ve kök salmaya devam edecek. Çünkü CHP halktır, memlekettir, hukuktur, bilimdir, sanattır, içinde yaşadığı zamanın ruhu ve gelecek umududur. Oysa zamanı geçmiş fikirlerin, halkla, hakla, memleketle hiçbir akıl ve gönül bağı kalmamış eylemlerin, rant ve çıkara dayalı güç odaklarının geleceğe taşınma iddiası yoktur. Mensubu olduğunuz siyasi organizasyon en az Vahdettin kadar gelip geçicidir.

3. Madem başarısız ve karşılığı olmayan bir siyasi akım olduğunu iddia ediyorsunuz, o halde muhalif CHP’den neden bu kadar korkuyorsunuz? Dünyada emsali çok az olan yetkilerle donatılmış bir iktidarın sahipleri olarak siyasetinizi neden bir muhalif partiyi tuhaf ve kof siyasi anlayışınız dahilinde karalamak üzerine kuruyorsunuz?

4. Siz CHP’yi bırakın da ADALET kavramıyla olan isim benzerliğinizin vicdan muhasebesini yapın. KALKINMA kavramından hiç bahsetmeyelim bile.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com