Balıklıçeşme sağlık ocağı törenle açıldı

Biga’nın Balıklıçeşme köyünde hayata geçirilen sağlık ocağı, geniş çaplı törenle açıldı. Açılışta AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mehmet Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı idari ve daire kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Biga Balıklıçeşme Sağlık Ocağı açılışı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mehmet Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı idari ve daire kurum amirleri ile bölge halkının katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sağlık ocağıyla ilgili “Sağlıkta son dönemde çok büyük dönüşüm yaşıyoruz. Çanakkale merkez üniversite hastanemiz, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemiz, Biga, Lapseki, Yenice, Ezine, Ayvacık hastanelerimiz, Çan hastanesi inşaatı devam ediyor. Tüm ilçelerimizde yeni hastaneler açtık” ifadelerini kullandı.

2 bin 200 metre kare alan içerisinde, 430 metre kapalı alanı olan ve 1 milyon 600 bin TL yatırım bedeli ile kurulan sağlık ocağında 4 hekim, 2 poliklinik, bir gebe izleme odası, emzirme odası ve laboratuvar mevcut olduğu öğrenildi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com