“Hepimiz zeka oyunları oynayabiliriz”

Çanakkale’de bambaşka bir turnuva 19-20 Ağustos tarihlerinde hayat bulacak. Hepimiz zeka oyunları oynayabiliriz sloganı ile gerçekleşecek olan mangala turnuvası yediden yetmişe Çanakkalelileri bir araya getirecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Araştırmaları Birliği ve NG Zeka Oyunları Mental Aritmetik Eğitim Derneği ortaklığı ile “Hepimiz Zeka Oyunları Oynayabiliriz” projesi hayat buldu. Proje kapsamında 19-20 Ağustos tarihlerinde, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde mangala turnuvası düzenlenecek. Birçok kurumun işbirliği ile düzenlenecek olan turnuva 6 ayrı kategoriden oluşacak. Bu kategoriler; Zihinsel engelliler, bedensel engelliler, işitme engelliler, 65 yaş üstü bireyler ve normal gelişim gösteren çocuklar olarak belirlendi.

İlk defa bu kadar kapsamlı bir mangala turnuvasının altına imza atılacak olması heyecan yarattı.

Öte yandan turnuvanın ödül töreni Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Halk Eğitim Merkezi, TAZOF Akıl Zeka Oyunları Federasyonu desteğiyle gerçekleşecek. 26 Ağustos’ta saat 19.00’da İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ödül törenine tüm Çanakkale halkı davet edildi.

Ayrıca ödül töreni sonunda Çanakkale Türk Halk Müziği Korosu, İftihar Vanlı şefliğinde konser verecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com