Gökçeada kurtuldu!

Turizm cenneti, ekolojik tarım, organik üretim ile adı anılan, Çanakkale’nin incisi Gökçeada için CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bir iddiada bulundu. Tanal Gökçeada’da için planlanan altın madeni projesinin ihalesi 17 Eylül’de yapılacak dedi. Ak Parti’nin üst düzey bir ismi ise böyle bir bilginin gerçekliği söz konusu değildir vurgusunda bulundu.   

Kazdağları’ndaki altın madencilik faaliyeti ve bölgede yürütülen protestolar gündemde dururken, tartışmalar devam ederken, Çanakkale için bir başka maden faaliyetinin ihaleye çıkacağı duyuruldu.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde bin 102 maden sahasını ihaleye çıkaracağını duyurdu. Tanal sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımla yapılacak olan ihale hakkında bilgiler paylaştı.

“Kazılmadık, girilmedik yer kalmayacak”

Yapılan paylaşımda, “Çanakkale’nin doğası bozulmamış turizm cenneti Gökçeada’ya da kıyacaklar! Gökçeada’da da altın, gümüş ve bakır madeni aranacak. İhale 17 Eylül’de! Tabi sadece Gökçeada yok. Bin 102 maden sahası ihaleye çıkartıldı. Şile de var. Kazılmadık, girilmedik alan kalmayacak” cümleleri yer aldı.

Tanal, Gökçeada için altın gümüş ve bakır madeni ihalesinin 17 Eylül’de yapılacağını belirtti. İhalenin bedeli ise 238 bin 700 TL olarak ifade edildi.

“Böyle bir ihale yok!”

Bu iddialar gündeme bomba gibi düşerken, yüreklere su serpen bir bilgi edinildi. AK Parti’nin üst düzey bir isminden edinilen bilgide böyle bir ihalenin yapılmayacağı, Gökçeada için altın madeni projesinin olmadığı belirtildi. Başta Gökçeadalılar olmak üzere Çanakkale rahat bir nefes aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com