Başkan Soyer’den Nöbete Destek: “Asla yalnız değilsiniz!”

16 gündür Balaban’da devam eden Su ve Vicdan nöbetine Türkiye’nin her bölgesinden ziyaretler sürüyor. Bugün sabah saatlerinde Çanakkale’ye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eyleme destek vererek hem hukuki boyutta hem eylemsel boyutta güçlerinin yettiği kadar mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

İzmir ilçe belediye başkanları ile birlikte Çanakkale’ye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan ve Su ve Vicdan Nöbeti Komitesi ile birlikte maden sahasında incelemelerde bulunarak fidan dikti.

SESİMİZ KANADA’YA ULAŞACAK
Sonrasında nöbet alanına geçen heyet, burada da basın açıklaması yaptı. Başkan Soyer, yaptığı açıklamada “Sessiz kalmak istemeyen, el birliği ile güç birliği ile meydan okuyan ve direnen her türlü siyasi farklılığın ötesinde vicdanları, insanları buluşturan bir güç… O nedenle öncelikle tüm kalbimle kutluyorum. Buna destek verenleri, bunun bi parçası olanları, katkı veren herkesi kutluyorum. Ülgür Başkanı, en basindan beri, 2011’den beri destek verdiği için kutluyorum. Bundan sonrasında hem bu direnişi yaygınlaştırmamız büyütmemiz lazım. Hem de hukuki anlamda zemini güçlendirmek lazım. Bundan sonraki süreçte hukuk gücümüzü artırmamız
artırmamız gerekiyor. Çok haklı olduğumuzu biliyoruz ama bu yetmiyor. Sesimizin de cok güçlü çıkması gerekiyor. Biz de bundan sonra çok daha güçlü çıkartacağız o sesimizi… Sizin sesinize katılacağız. Gücünüze güç katmaya çalışacağız. Türkiye’deki tüm baroları seferber etmeye çalışacağız. En azından büyük şehirlerdeki baroları katkı vermeye davet edeceğiz. Hukuk zeminini güçlendirdikçe uluslararası alanda da sesimiz daha gür çıkacak. Kanada’ya ulaşacak o sesimiz. Bunları besleyen o damarlara ulaşacak o sesimiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Başkanlardan oluşan heyet, nöbet alanında da incelemelerde bulunarak eylemciler ile çay içip sohbet ettikten sonra alandan ayrıldı. Başkan Soyer’e Çanakkalelilerin ilgisi büyük oldu.

CHP’li heyet, kent merkezinde de Truva Atı önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com