“Hep beraber dur diyelim!”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklamayla Su ve Vicdan Nöbeti’ni ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın üslubunu eleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’e yanıt verdi. Uyanık “Gelin katkı sağlayın, Çanakkale’mize yazık olmasın” dedi.

5 Ağustos Pazartesi Kazdağları’nın Kirazlı Köyü Balaban Mevkii’nde “Su ve Vicdan Nöbeti” için büyük buluşma, ülkemizin her yerinden on binlerce yurttaşın katılımıyla gerçekleşti. Çevre mücadelesinde, ülkemiz tarihine geçecek bir duyarlılığa ve katılıma tanıklık ettik.

Kaz Dağları nerede başlar – nerede biter? Biga Yarımadası, Çanakkale – Balıkesir İlleri ve Kuzey Ege adalarında her damla su ve toprak üzerindeki her canlı Kaz Dağları’ndan beslenir ve etkilenir. Rüzgârlara sorun; sen nereye kadar gidersin diye.

Ağaç sayısı: Ekonomik değeri olan orman ürünü (kereste vs.) ise ağaçtır, fidan ise ağaçtan sayılmaz mantığı tamda vahşi kapitalist aklın ifadesidir. Bugün; Çanakkale’de soluduğumuz havadan, içtiğimiz sudan başlayarak; yediğimiz, içtiğimiz her şeyin içinde (kimilerine uzak gibi gelen) Kaz Dağları vardır.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın Ölçek, bu günlerde yaşananlar; suyumuza, toprağımıza yani yurdumuza sahip çıkmak veya bunun dışında peşkeşe ortak olmaktır. Bilip de susan dilsiz şeytandır. 5 Ağustos Pazartesiden geriye; Çanakkale Belediye Başkanı’nın üslubunun dışında sizi başka hiçbir şey rahatsız etmediyse, bu daha da üzücüdür.

Gelin bu konuda iki çift laf edin. Kaz Dağları’nın ve geleceğimizin yağmalanmasına hep beraber dur diyelim. Bu konuda yalnız olmadığınızı göreceksiniz.

Gelin katkı sağlayın. Çanakkale’mize yazık olmasın.

Not: İlgilisine, Türk Dil Kurumu sözlükten;

Tecavüz ne demek?

  1. Saldırı
  2. Namusuna saldırı, sarkıntılık
  3. Başkasının hakkına el uzatma
  4. Aşma, ötesine gitme.

Tanıdık gelmiyor mu?”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com