Bir gözü görmeyen yavru ve kardeşleri yuva arıyor

Geçen hafta Mehmetçik Bulvarı üzerinde anneleri tarafından terk edilmiş halde ölmek üzere iken bulunan ve gözlerindeki ağır iltihaplar 3 günlük veteriner tedavisi ile ciddi oranda iyileştirilen üç minik kedi yavrusu, şimdi ömürlük yuvalarını arıyor. Trajik başlayan kısa hayatları tehlikeli sokaklarda son bulmasın diye onlara sıcak bir aile olur musunuz?

Biri dişi, ikisi erkek üç minik kedi yavrusu geçtiğimiz hafta, Mehmetçik Bulvarı üzerinde ölmek üzere iken bulundu. Anneleri tarafından terk edildikleri öğrenilen üç yavrunun üçünün de gözünde ciddi iltihaplar vardı. Bulunduklarında gözleri iltihaptan tamamen kapalı olan ve gelişim bozukluğuna uğramak üzere olan yavrular, vatandaşlar tarafından derhal veterinere götürüldü. Yavrulardan ikisinin gözleri veterinerin başarılı müdahalesi ile kurtarıldı. Ancak en minik olan yavrunun ise maalesef bir gözünde görme kaybı mevcut…

Sokaklara dönerlerse hastalıkları nüks edecek!

Veterinerde üç günlük tedavileri tamamlanan bu sevimli yavrular şimdi ise kendilerine kalacak sıcak bir yuva arıyor. Herpes isimli üst solunum yolu hastalığından mustarip sevimli kedilerin, bu halleri ile sokaklarda yaşaması neredeyse imkansız. Özellikle minik olanın durumu daha da acil… Çünkü iyi bir bakım olmazsa göz hastalığı yeniden nüks ederek minik yavruyu tamamen kör yapabilir! Bu noktada da iş duyarlı vatandaşlara düşüyor. Siz de onlardan biriyseniz bu sevimli canlardan birine sıcak bir aile olmak elinizde… Gündem Gazetesi Facebook Sayfası ile iletişime geçerek yavruların durumunu öğrenilirsiniz.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com