Gökhan, “2001 yılından beri mücadele ediyoruz!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün, Kirazlı’da 26 Temmuz’da başlayan ve devam eden Su ve Vicdan Nöbeti hakkında ve Kazdağları’ndaki madencilik faaliyeti ve sürdürülen mücadele hususunda basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu. Yaklaşık 50 dakika açıklamada bulunan Başkan Gökhan, biz Kazdağları için 2001’den beri mücadele veriyoruz. Biz bunları hep anlattık, tehlikeleri hep dillendirdik ama duymak istemediler siteminde bulundu. 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün saat 10.00’da basın mensupları ile bir araya geldi. Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısında 50 dakika detaylı bir şekilde Kazdağları’ndaki madencilik faaliyeti hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Gökhan, mücadele yıllar önce başlamıştı vurgusunda bulundu. Siz bu güne kadar neredeydiniz sorusuna da açıklık getirdi…

“Su ve Vicdan Nöbeti 14.gününde”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “26 Temmuz 2019 günü başlayan Su ve Vicdan Nöbeti’nin bugün 14. Günü… Önce Kazdağları ve ardından tek içme suyu kaynağımız Atikhisar Havzası üzerinde süren metalik madencilik faaliyetlerinin doğuracağı olumsuzluklara dikkat çekmek üzere, birlikler ve dernekler bu mücadeleyi sürdürmekteyiz.

“9 yıldan bu yana Kazdağları gezileri düzenliyoruz”

Uzun yıllardan beri bu mücadeleyi sürdürmekteyiz. Bu mücadele yeni değil! 2001 yılından beri mücadele sürdürülüyor. 9 yıldan bu yana halkımıza Kazdağları gezileri düzenleniyor, Fuarlarda Kazdağları’nı tanıttık, Kazdağları’nın Endemik Bitkilerini kitaplaştırdık, bilgi broşürleri hazırladık ve dağıttık, Atikhisar’ı ve bizleri bekleyen tehlikeye dikkat çekmek için, öncesi ve sonrası kitapçığı hazırlayıp dağıttık, Okullara Kazdağları’nda yetişen elmaları dağıttık Kent içinde afiş ve billboard çalışmaları ile tehlikeyi sürekli gündemde tutmaya çalıştık.

“Biz Kazdağları ile ilgili çok konuştuk, siz dinlemediniz!”

Bu güne kadar neredeydiniz? Biz bunu çok gördük, çok söyledik ama siz duymadınız! Bize bu soruyu soruyorlar ama biz bunları çok anlattık, siz duymadınız. Biz zamanında Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e konuyu aktarmıştık. Kendisine, “Sayın Cumhurbaşkanım helikopterle giderken lütfen aşağıya bakarsanız kötü görüntüleri görmüş olacaksınız” demiştim. Bunun kayıtları bulunmaktadır. Bu konular hep örtülmeye çalışıldı.

“Başarılı olacağımıza inanıyorum”

Kazdağları’na destek veren herkese teşekkür ediyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu vicdansızlığa insanoğlu evet demeye devam etmez diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com