“Cumhurbaşkanı Kirazlı’yı gördüğünde etkilenecektir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çanakkale’ye gelip Kirazlı’da incelemelerde bulunacağı haberlerinin üzerine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Gelip görme sözünün yerine gelmesini diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı gördüğünde kendiside etkilenecektir” yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazdağları hakkındaki söylemleri dün ulusal basında yer aldı. Erdoğan ruhsatın 2001 yılında verilmesinin belirtilmesinin ardından, “Bu konu neden buraya geldi? Daha o zaman Ak Parti bile kurulmamıştı. Birileri bu olayı manipüle ediyor” tepkisini gösterdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerce inceleme Kirazlı bölgesinde inceleme yapmak üzere Çanakkale’ye geleceği belirtildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuyla ilgili, “Sayın Cumhurbaşkanı gelip gördüğünde kendisinin de etkileneceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Sayın Cumhurbaşkanına çok teşekkür ediyorum. Gelip görme sözünün bir an önce yerine gelmesini diliyorum. Gördüğünde kendisinin de etkileneceğine inanıyorum. Bir insan olarak etkileneceğini düşünüyorum.

2000-2001 yıllarında CHP’li kimse yoktu. Parti vardı ama mecliste kimse yoktu. O maden yasası, ilgili bakanlık izinleri söz konusu olamaz. CHP’li Belediye ruhsatını merak ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza her zaman olduğu gibi, her konuda olduğu gibi yanlış bilgi veriliyor.  Yanlış bilgi veriyorlar. Sayın Bülent Turan’a da yanlış bilgi veriliyor. Birileri yanlış bilgilendiriyor. Belediye ruhsat verdi deniliyor, Belediye oraya nasıl ruhsat verebilir. Ben ne ruhsatı verildiği merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com