Tarkan, “Bu ne bitmek bilmeyen bir para hırsıdır!”

Kirazlı’da yürütülen metalik madencilik faaliyetlerine tepkiler çığ gibi gelmeye devam ediyor. Hemen hemen her gün bir ünlü isim Kirazlı ve Kazdağları ile ilgili bir paylaşımda bulunuyor. Kirazlı için son destek olan isim Tarkan oldu.

Tarkan, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allanoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları… Dikilen çirkin beton yığınları ile kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kazdağları ormanları…

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı… Halkın oylarıyla bulundukları noktalara gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp, istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?

Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip kafa tutup tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halka ihanet etmeyin! Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com