Müzik Köyü Topluluğu Etili’yi Salladı

Etili Seramik, Etili Muhtarlığı ve Etili Spor’un katkılarıyla düzenlenen Müzik Köyü etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ses sanatçıları Etili köyünde muhteşem bir halk konserine imza attılar. 4 Ağustos’tan bu yana bölgede bulunan ve içlerinde TRT sanatçılarının da bulunduğu ekibe, sahne performansları esnasında Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Etili Muhtarı Ersin Güven, Etili Seramik Fabrikası sahibi İsmail Tülek, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve köy halkı eşlik etti.

Etili Köyü, 4 Ağustos’tan bugüne muhteşem bir müzik ekibine ev sahipliği yapıyor. Aralarında TRT sanatçıları, konservatuar hocaları ve müzik öğretmenlerinin bulunduğu topluluk, müziğe meraklı kursiyerlere saz, bağlama, üflemeli çalığılar, kabak kemane gibi çeşitli çalgılar üzerine eğitim veriyor. Hem köyde hem de civar yerleşim alanlarında konuklayan ekip, geçtiğimiz gece ise köy halkına kulakların pasını silen bir müzik ziyafeti verdi.

Coşkuya ortak oldular

Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Etili Köyü Muhtarı Ersin Güven, Etili Seramik Fabrikası sahibi İsmail Tülek, civar beldelerden belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve köy halkının da katıldığı halk konseri ile muhteşem bir gece yaşandı.

Harmandalı oyunu ile açılışı yapılan gecede, etkinliğe katılan sanatçılar hem çaldılar hem söylediler. Vatandaşların da yoğun ilgisinin olduğu konser gece geç saatlere kadar sürdü.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com