İmamoğlu, “Kazdağları’nı kaygıyla izliyoruz!”

Ekrem İmamoğlu Kazdağları’nda, Kirazlı’da yürütülen metalik madencilik faaliyetleri ile ilgili, Kanada Büyükelçisi Chris Cooter ile görüştü.

Kazdağları’nın Kirazlı bölgesinde yürütülen metalik madencilik faaliyetleri ülke gündeminde ilk sıralarda bulunmaya devam ediyor. Ünlü isimler bugüne kadar birçok paylaşımla Kirazlı’da su ve vicdan nöbetinde bulunanlara destek olmuşlar ve doğa katliamı son bulsun vurgusunda bulunmuşlardı.

Geçtiğimiz gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanada Büyükelçisi Chris Cooter ile görüştü. İmamoğlu görüşmenin sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulunarak, “Kazdağları’ndaki gelişmeleri İstanbul’dan kaygıyla izliyorum” dedi.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kazdağları’nda ki durumu İstanbul’dan kaygıyla izliyorum. Açıkçası bu konuda işin içerisinde bir Kanadalı bir firma olunca da, geçenlerde çok sıcak bir diyalog yaşadığımız Kanada Büyükelçisi’ni arayıp, gözlemlerimi kendisiyle paylaşmayı arzu ettim.

Sıcak bir konuşma oldu. Kendileri de süreci takip ettiklerini ve ilgilendiklerini ilettiler bana. Aldığım bilgiler doğrultusunda sadece firma değil, aynı zamanda ilgili bakanlığın hatta Orman Bakanlığı’nın da ciddi anlamda bir bilgi aktarması açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum.

Doğaya verilen zarar, dünyaya verilen zarar sadece ülkemize değil. O bakımdan bu ilgiyle beni karşıladı ve dinledi. Bilgiler ulaşınca benimle paylaşacağını bana aktardı” açıklamasında bulundu.

İmamoğlu’nun açıklamasının ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şahsi sosyal medya hesabından, “Çok teşekkürler Başkanım, çok kıymetli bir girişim, tüm yaşam savunucuları adına teşekkürlerimi sunarım” cevabında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com