Düğüncülerin Uğrak Yeri: Su ve Vicdan Nöbeti

Kirazlı köyünde iki haftadır devam eden Su ve Vicdan Nöbeti’nde zaman zaman renkli görüntüler de ortaya çıkıyor. Çevre köylerden düğün yapanlar, nöbetçilere destek olmak ve doğaya sahip çıkmak düşüncesiyle alana uğramadan geçmiyor.

Doğasına ve suyuna sahip çıkmak isteyen duyarlı vatandaşlara, hem Çanakkale’nin her bölgesinden hem de Türkiye’nin dört bir yanından destek yağıyor. Sosyal medyadan da çok sayıda desteğin geldiği nöbetçilere, Çan’ın ve Çanakkale Merkez’in köylerinde düğün yapanlar moral ziyareti yapıyor.

Çan’ın Kumarlar köyünde geçtiğimiz hafta Buğra (3) ve Tuna (10) adlı iki oğlunun sünnet düğününü yapan Selda – Evren Gülen çifti, düğünün ardından Balaban evine geldi. Hem konvoy gezdiren hem de nöbete destek olmaya gelen düğüncüleri, nöbetçilere destek amaçlı alanda bulunan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan ile gece gündüz nöbet tutan eylemciler karşıladı. Selda – Evren Gülen çifti, eyleme destek olmak için geldiklerini ve siyanürle altın aranmasına karşı olduklarını belirtti.

“SUYUMUZA, DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK HER VATAN EVLADININ GÖREVİDİR”

Sünnet düğününün ardından ÇOMÜ’de çalışan teknisyen Muhammet Musa Güngör (25) ile Simge Güngör (23) çifti, nöbeti ziyaret etti. Çanakkale Merkez’de yaptıkları düğünden sonra konvoy ile birlikte geç saatte alana gelen çifti, eylemciler coşkuyla karşıladı. Genç çifte Kaz Dağları kekiği veren ve çay ikram eden eylemciler, destek için teşekkür etti. Gazetemize konuşan Damat Musa Güngör, “Suyumuza ve doğamıza sahip çıkmak, her vatan evladının görevidir. Biz buralarda doğduk büyüdük. Çocuklarımız da buralarda büyüyebilsin diye desteğe geldim. Bu kadar kısa sürede ağaçların bu kadar çok kesilmesine üzüldük. Çok hızlı bir şekilde doğayı yok ediyorlar. Herkesi buraya desteğe beklerim. Bazı şeyler altından çok daha değerlidir.” diye konuşurken Gelin Simge Güngör ise “Kaz Dağları Hepimizin!” dedi.

Ortak alanda eylemciler ile birlikte bir süre oynayan düğüncüler, Kaz Dağları’na özel yazılan şarkı eşliğinde eğlendikten sonra alandan ayrıldı.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com