Taşkın Avrupa Şaampiyonası vizesini aldı

2-6 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılan Gençler Avrupa Tekvando Şampiyonası seçme müsabakalarına katılan Çanakkale’nin başarılı tekvandocusu Zeynep Taşkın, çoğunluğunu nakavt ile aldığı 6 maçın ardından Avrupa Şampiyonası’na katılma vizesini aldı.

Çanakkaleli başarılı tekvandocu Zeynep Taşkın, 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan Gençler Avrupa Tekvando Şampiyonası’na Türk Milli Takımını temsilen katılmaya hak kazandı.

Katıldığı pek çok şampiyonadan madalyalarla dönen Taşkın gerek ulusal gerekse uluslararası arenada pek çok başarının sahibi.

Milli sporcu Zeynep Taşkın’ın daha önce Yıldızlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu olduğunun altını çizen Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi, Milli Takım ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan Altunışık şunları söyledi:

“Sporcum Zeynep Taşkın’ın almış olduğu bu büyük başarı, sporcumuza Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılma vizesini aldırdı. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Yıldızlar’da Avrupa şampiyonu olmuştu. Şimdi daha zorlu, bir üst kategori olan Gençler kategorisinde de başarısını devam ettirmek istiyor. Zeynep’in teknik bilgisi ve maç zekâsı ortada, bu yeteneği ile başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmakta. Benim de bu yüzden şampiyonluklar alarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı konusunda kendisine güvenim tamdır.

“Çanakkale tekvandosunun gelişmesi ve başarılı olması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Bu şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu sporun temeli olan minik ve yıldız sporcularımız yarınların Avrupa ve Olimpiyat şampiyonları olma aşamasında gayret gösterecekler. Onlara iyi bir ortam sunmak ve daha iyi ortamda spor yapabilmeleri için yetkili kişi ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağız.

Aldığımız başarılar, sporcularımıza imkân verildikten sonra ve desteklendiklerinde ne kadar büyük başarılara imza atabileceklerinin teminatıdır. Çanakkale kamu kurum ve kuruluşlarından, özel sektöründen tekvandoda ve hatta her sporda Çanakkale’de adını duyuran başarılı sporcularımıza yardım ve desteklerini esirgememelerini diliyoruz.

Sporcumuz Zeynep Taşkın’ı bir kez daha tebrik ediyor, kendilerinden derecelerine derece katarak daha büyük başarılar beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Ayrıca bizlerin yanında olan her zaman tekvando sporuna ve sporcularına destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp’e çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com