Hayal kırıklığı giderilmeye çalışıldı

Onlar Adana’dan, Çanakkale’de düzenlenen basketbol turnuvasına katılmak üzere yola çıkmışlardı. MHP’li Belediye CHP’ye geçince yoldan döndürülüp, turnuvaya dahil edilmemişlerdi. O hayal kırıklığı yaşanan mağduriyet Belediye Başkanlarının girişimleri ile giderilmeye çalışıldı. Çanakkale Adanalı sporcuları bir hafta kentte ağırladı.

Yerel seçimler sırasında Çanakkale’de basketbol turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya katılmak üzere Adana Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı da Çanakkale’ye gelmek üzere yola çıktı. Seçimlerde Adana yönetimi MHP’den CHP’ye geçince, sponsor takıma finanse olmaktan vazgeçti. Takım Çanakkale’ye 100 kilometre kala Adana’ya geri döndürülmüştü.

Yaşanan hadiseden sonra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ikili görüşmede bulundular. Başkanlar sorunu çözmek için düğmeye bastılar ve o sporcular geçtiğimiz hafta Çanakkale’ye geldiler. Bir haftadır Çanakkale’de konaklayan ve kenti gezen sporcular dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile bir araya geldiler.

Sporcular sohbet sırasında Çanakkale’nin cennet gibi olduğunu ve burada yaşadığınız için şanslısınız sözleri ile kenti beğendiklerini aktardılar. Adana’ya gelmek isterseniz kışın gelin cümlesi ise güldürdü. O, sporcular geçtiğimiz gün düzenlenen Kirazlı’daki Su ve Vicdan Buluşması’na da katıldılar. Adanalı kafile biz her zaman Kazdağları’nın yanındayız mesajı verdiler.

Ziyaretin sonrasında sporcular, Başkan Gökhan’a basketbol topu ve imzalı forma hediye ettiler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com