Fazıl Say’dan ‘Kaz Dağları’ Konseri!

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Kaz Dağları’nda maden arama çalışmaları kapsamında yapılan ağaç katliamlarına sessiz kalmadı. Say, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile 18 Ağustos’ta Kaz Dağları katliamına ‘dur’ demek için orman konseri planladığını duyurdu.

Kaz Dağları’nda kesilen binlerce ağacın çığlığına, ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say da sessiz kalmadı. Say sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına ‘dur’ demek için konser planladığını belirtti. Say, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na. Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kaz Dağları Marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir. ‘Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır’ der düşünürler… Biz de ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com