Başkan CHP’li belediyelerin borçlarını değerlendirdi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dün Belediye Meclis Salonu’nda, geçtiğimiz aylarda Adana’dan Çanakkale’ye gelen ve Çanakkale’ye 100 km kala yoldan dönen basketbolcuları ağırladı. Başkan düzenlenen buluşma sırasında CHP’li belediyelerin borçları hakkında değerlendirmede bulundu.

Çanakkale’de düzenlenen bir basketbol turnuvasına katılmak için Adana’dan yola çıkan basketbol takımı, Çanakkale’ye 100 kilometre kala geri döndürülmüştü. MHP’li Büyükşehir Belediyesi, CHP’ye geçinde Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı da düzenlenen turnuvaya katılamamıştı. Mağdur olan sporcular Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ortak girişimleri ile Çanakkale’de misafir edildiler. Adanalı sporcular ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Başkan Gökhan, görüşmenin bir bölümünde CHP’li belediyelerin borçlarına değindi. Başkan, önemli olan itibardır, israf önlendiği zaman borç verir hale gelinir” dedi.

Başkan Gökhan, “Önemli olan borcu yönetebilmektir. İtibar önemlidir. Esnaftan borç almak için itibarınız olması gerekir. Belediye Başkanı güvenilir bir kimlik olduktan sonra rahatlıkla borçlanabilir. Ondan elde ettiği verimlilikle eski borçları kapatır. En önemli sorun israftır. 3 liralık malı 2 liraya alırsanız bu itibar demektir bir sorun olmaz.

Adana zaten sanayi şehri, tarım ve turizm şehridir. Adana’nın borcu sorun teşkil etmez. Ben İstanbul için beni İstanbul Belediye Başkanı yapın, devletten beş kuruş para istemiyorum demiştim. İstanbul’un öyle bir mal varlığı, öyle bir imkanları var ki, sanayi, turizm, nüfus her şey orada. İstanbul biraz tasarruf önlemi aldığı zaman borç vermeye başlar” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com