MHP’li Yalçın, “Altın aramaya ve işlemeye hayır!”

MHP’li Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Evren Yalçın, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Atikhisar Havzası’nda devam eden altın madeni projesi hakkında sitemde bulundu. Yalçın, “Altın aramaya ve işlemeye hayır” ifadelerini paylaştı.

Yalçın, yapmış olduğu paylaşımda, “Atikhisar Barajı Havzası’nda altın arama faaliyetleri ile ilgili kamuoyuna açıklamamdır… Milliyetçi Hareket olarak meselelere bakış formülümüzle konuyu izah etmek istiyorum. Teknik detaylar bu formül geçildikten sonra konuşulabilir. Yani teknik detay konuşmak şu an zaman kaybıdır.

Mesele değerlendirilirken kendimize şu üç soruyu sorarız!

Türk milleti tarafında mı? Türk milleti için mi? Türk milletine göre mi? Altın arayan şirketin ana damarı Kanada, yani Türk milleti tarafında değil! Altın çıkarıldıktan sonra yüzde 97’si Türkiye dışına çıkarılacak. Türkiye’nin altın ithalatı azalmayacak. Yani Türk milleti için değil! Bu esnada oluşan doğa katliamı, içme suyunun tehlikeye sokulması marifeti ile canlıların ve gelecek nesillerin tehlikeye atılması, bu da Türk milletine göre değil! Bizim için konu bu kadar basit…

Atikhisar Havzası’nda, altın aramaya ve işlemeye hayır!” değerlendirmesinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com