“İşe alımlar liyakatle yapılmıştır”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen belediye personeli alım mülakatlarıyla ilgili sosyal medyada konuşulan iddialar hakkında açıklama yaptı. GÜNDEM’in sorularını yanıtlayan Bülent Öz, “Bir seçim kazanıldı, insanlar konuşur. Fakat asla itibar edilmemesi gereken iddialar bunlar. İşe alımlar liyakatle yapılmış, işinin ehli personeller seçilmiştir” şeklinde konuştu.

Çan Belediyesi’nde geçtiğimiz gün gerçekleştirilen personel alım mülakatlarıyla ilgili sosyal medya üzerinden konuşulan iddialara, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz açıklık getirdi. Öz, belediyeye alınacak personelin önceden belirlenmiş olduğu ve mülakatların prosedür icabı yapıldığı yönündeki iddialara, eski Başkan Abdurrahman Kuzu’yu örnek göstererek yanıt verdi.

“Kuzu, tüm kadroları dilediği gibi şekillendirdi”

Öz, “Abdurrahman Kuzu döneminde belediyeye alınacak personel için ne zaman mülakat yapıldı, buna bir bakmak lazım. Kendisi tüm kadroları dilediği gibi şekillendirdi. AKP iktidarının 16 yıldır yaptığı gibi her kadroya sadece kendi adamlarını koydular. Şimdi ise biz bir seçim kazandık. Ve daha yolun başındayız. Fakat ilk işe alımlar yapıldıktan sonra ortada böyle iddialar dolaşıyor. Kimse de dönüp eski dönemde işe alımların nasıl yapıldığına bakmıyor” şeklinde konuştu.

“İşinin ehli personel seçildi”

Bülent Öz, ortada dönen iddiaların asılsız olduğuna ise şu sözlerle cevap verdi: “Sosyal medyada ‘işe alınacak olanların listesi’ şeklinde ortada dönen listeye bakarsanız ve ardından ‘işe alınanların listesi’ne bakıp karşılaştırırsanız, alınanların içinde o listeden isimlerin olduğunu fakat o listede olmayan isimlerin de olduğunu görürsünüz. O yüzden iddialar gerçek dışıdır. İşe alımlar liyakate göre yapılmıştır ve her pozisyon için işinin ehli personel seçilmiştir.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com