Hayatıma sevgiyle dokun!

Hayatıma Sevgiyle Dokun Derneği, Türkan Saylan Tesisleri’nde düzenledikleri kermesle, sokak hayvanlarının sesi oldu. 3-4-5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen kermesten toplanan tüm gelir, onların hayata tutunmasına destek olacak.

Dilleri var konuşamazlar, sesleri var duyuramazlar. Onlar, doğamızın en sevimli misafirleri, sokak hayvanları… Fakat bu sevimli canların yeme, içme ve sağlık sorunları günümüzde giderek kritik bir hal alıyor. Betonlaşma hayvanların doğal yaşam alanları yok ederken, kontrolsüz üreme ise olmayan yaşam alanlarına katılan yeni üyeler anlamına geliyor…

Hayatıma Sevgiyle Dokun Derneği ise, sorunlarla boğuşan dört ayaklı dostlarımızın sesini duyurmak için Türkan Saylan Tesisleri’nde oldukça takdir toplayan bir etkinliğe imza attı. Dernek, 3-4-5 Ağustos tarihleri arasında düzenledikleri yiyecek ve daha çok giyecek ağırlıklı kermesle bağış toplayarak onların derdine derman olabilmek için kolları sıvadı.

“Onlar bizim çocuklarımız”

3 gün boyunca çok sayıda kişinin ziyaret ettiği kermeste, Dernek Başkanı Rahile Balta da aktif görev aldı. Balta, “Onları bizim çocuklarımız ve son zamanlarda özellikle çok fazla hastalıkla boğuşuyorlar. Bizler de onlara bir nebze olsun yardım edebilmek için böyle bir organizasyon yaptık” şeklinde konuşurken, kermesin son günü olan bugün ise herkesi Türkan Saylan’a beklediğinin altını çizdi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com