“Yabancıya konut satışı yapılabilmeli”

İskele Meydanı’nda Park Onyedi konut günleri başladı. Düzenlenen etkinliğin açılışına katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale’de artık yabancıya konut satışı yapılabilmelidir” dedi.

İskele Meydanı’nda Park Onyedi konut günleri başladı. Daha önceki yıllarda Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen Konut Günleri’ne bu sene sadece Park Onyedi katıldı. Dolayısıyla etkinlik Park Onyedi konutları tanıtım günleri oldu. İskele’de başlayan tanıtım günlerine CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan katıldı.

Arife gününe kadar sürmesi planlanan tanıtım günlerinde konut satışlarının artış göstereceği öngörüldü.

Park Onyedi Yapı Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kuzu, “Bu etkinlik Çanakkale Müteahhitler Birliği tarafından başlatılan bir etkinlikti. Oradaki müteahhit arkadaşlardan çok ilgi görmedi ve dernek dışına çıkartarak yapmak istedik. Biz bu etkinliği yapmak istedik. Ev almak isteyenlere ulaşmanız gerekiyor. Yalnız başımıza yapmaya karar verdik. Belediyeden izinlerimizi aldık ve standımızı açtık.

Piyasalarda dünden bu yana 0.99’luk faiz oranı ile bir hareketlilik geldi. Son 4 aydır satışlarımız çok düştü. Satış ofislerimize insanlar gelmemeye başladı. Faiz oranlarının düşmesi satışları arttırdı. İki ayda sattığımızı bir buçuk günde sattık. Buraya geliyorlar projeye bakıyorlar. Maket üzerinden görüp, inşaat sahasına gidiyorlar. Görüp beğendiklerinde sözleşme yapılıyor.

Burası için planlamamız Arife gününe kadar. Yoğunluk ve ilgi olursa Bayramın ikinci gününe kadar durmayı düşünüyoruz. Sabah 10.00’da etkinliğe başlayıp akşam yoğunluk azalıncaya kadar devam edeceğiz” dedi.

“Komik bir durum var!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Park Onyedi’yi tanıyoruz. Güzel işler yapıyor. Bakıyorum konutlarında yeşil ağırlıklı işler yapmış. Çanakkale’de artık yabancıya konut satışı yapılabilmeli. Konut derken ticarethane ve konut olarak söylüyoruz. Arsa ve arazi satışına bizde karşıyız. Komik bir durum var, tarla satışı yasak ama yabancı sermayeli bankaya serbest. Banka kredi veriyor, köylü parayı ödeyemiyor, arazi bankaya geçiyor. Bu tarz komiklikleri görmekteyiz.

“Umarız yapı sektörü canlanır”

Bu etkinlik tamda banka faizlerinin yüzde 1’in altına düşmesinin üzerine denk geldi. Umarız önümüzdeki günlerde yapı sektörü canlanır. Dolayısıyla Çanakkale’de bundan sonra daha iyi günler oluşur diye temenni ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com