Kayıp kişiyi Roka buldu

31 Temmuz’da kaybolan zihinsel engelli ve şeker hastası S.B., ertesi gün iz takip köpeği Roka tarafından yaşadığı köyün 2 kilometre ilerisinde bulundu.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre 1 Ağustos 2019 günü saat 13:30 sıralarında Ezine ilçesi Çetmi köyünde ikamet eden E.Ö. isimli kadın karakola müracaatta bulunarak zihinsel engelli ve şeker hastası kardeşi S.B. isimli şahsın 31 Temmuz 2019 günü saat:23:00 sıralarında evden “dışarı gidiyorum” diyerek evden ayrıldığını ancak geri gelmediğini belirterek Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurdu.

Ailenin kendi çabaları ile S.B.’yi bulamadıklarını belirtmeleri üzerine Ezine İlçe Jandarma Komutanlığından görevlendirilen 3 Jandarma Asayiş Timi, 1 Trafik Timi ve 1 Motosikletli Asayiş Timi ile İl Jandarma Komutanlığından görevlendirilen iz takip köpeği Roka ile aynı gün arama faaliyetlerine başlandı.

Aynı gün saat:20:00 sıralarında şahıs Çetmi köyünün 2 km ilerisinde arazide, meşelerin arasında yatmış, bitkin vaziyette Roka tarafından bulundu. Şahsa olay yerinde ilk müdahale sağlık ekiplerince yapılarak ileri tetkik ve tedavi için Ezine Devlet Hastanesine kaldırıldı.