Başkan Üzen, Trakya ABİGEM Genel Kurulu’na katıldı

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş.’nin (Trakya ABİGEM) Genel Kurul toplantısına katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Trakya ABİGEM genel kurul toplantısı 30.7.2019 tarihinde Tekirdağ TSO’ da gerçekleşti.

Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Başkan S.Kaya Üzen’in katıldığı Trakya ABİGEM Olağan Genel Kurul Toplantısına Tekirdağ TSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale il ve ilçe oda/borsalarının başkanları, yöneticileri ve genel sekreterleri katıldı.

Üyelerinin menfaatine danışmanlık hizmeti veren ve 26 oda ve borsanın kurucu üyeliği bulunan Trakya ABİGEM genel kurul toplantısında, Başkan Cengiz Günay tarafından toplantı açılarak gündemin görüşülmesine geçildi. Genel kurula divan heyeti olarak Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün ve Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner seçildi.

Ardından Trakya ABİGEM A.Ş. Genel Müdürü Fatih Yaldız tarafından, Yönetim Kurulu faaliyet raporuna ilişkin sunum yapıldı. Akabinde denetim kurulu raporunun okunması, bilanço ve kar/zarar hesaplarının okunması-müzakeresi ve tasdiki, yönetim kurulunun ibrası gerçekleştirildi.

Toplantıda Bölgenin oda/borsa üyelerine yönelik oluşturulan yeni uygulamalarla bölgeyi ön plana çıkaracak adımlar ve Trakya oda-borsaların hizmetine açılan Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ve Trakya E-ticaret Platformu projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Trakya ABİGEM tarafından oluşturulan önemli projelerden biri olan Dijital Satış Platformu tanıtımı konusunda tüm ortakların üzerlerine düşen sorumluluğun yerine getirilerek tanıtım faaliyetlerine güçlü bir şekilde destek verilmesinin önemine değinildi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com