Turan, “Bizim bu millete can ve vefa borcumuz var!”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ENSAR Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen Engelsiz Kitap Kahve Projesi kapsamında engelsiz kafe, Çanakkale’de de açıldı. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, açılışta yapmış olduğu konuşmasında, “Bir derdimiz var bin dermana değişmeyiz. Milletimize layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim bu millete can ve vefa borcumuz var!” vurgusunda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ENSAR Vakfı ortaklığında hayata geçirilen Engelsiz Kitap ve Kahve Projesinin bir şubesi de Çanakkale’de açıldı. Dün saat 13.00’te açılışı yapılan kitap kafe İl Müftülüğü’nün hemen yanı başında yer aldı.

Düzenlenen açılışa, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ENSAR Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, ENSAR Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Sabattin Güner, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, İl Müdürleri, daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Bizim bu millete can ve vefa borcumuz var”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bizler 17 yıldan beri takip ediyorsunuz güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Şehrimizin her alanında marka değerin artması için milletimize layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bir derdimiz var bin dermana değişilmez. Bu millet seçim oldu bize oy verdi, ekonomik kriz oldu sabretti. 15 Temmuz oldu can verdi. Bizim bu millete vefa ve can borcumuz var.

“Yapılan tüm çalışmalar ulusal projelerdir”

Bugünkü çalışma anlamlı bir çalışma… Son dönemlerde Çanakkale büyük bir dönüşüm yaşadı. Her projemiz ulusal bir marka haline geldi. Yapılan tüm çalışmalar ulusal ölçekte projelerdir. Bugün heyecanlıyım bugün mutluyum. Engelli arkadaşlarımızın burada oyun oynayacakları, çay, kahve içecekleri ve güven duyacakları bir mekandan bahsediyoruz. Spor Bakanlığımız ve ENSAR Vakfı’nın ortak bir projesi ile Çanakkale’deki bir açığın az da olsa kapatılmasını imkanı yaşayacağız.”

“Beraber kitap okuyup, oyunlar oynayacağız”

Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Bugün bu özel yere, engelli kafeye daha doğrusu engelsiz kafeye hoş geldiniz. Ben siyasi hayatım boyunca engellilerimiz ile meleklerimiz ile uzun saatler çalıştım. Onları çok özlemişim. Beraber kitap okuyacağız, beraber oyunlar oynayacağız.”

“ENSAR milli ve manevi değerlerin aktarılmasında önemli kuruluşlarımızdandır”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “ENSAR milli ve manevi değerlerin aktarılmasında önemli kuruluşlarımızdan birisidir. ENSAR gibi kuruluşlarımız, gençliğin yeniden asli görevlerini yerine getirmesine vesile olacaktır. Bugün artık savaşlar topla tankla yapılmıyor. Artık insanların ruhları yok ediliyor. Vicdanları, ruhları, dinleri yok ediliyor. Bu şehrin bizi kendimize getirmesi gerekir. Binlerce şehidimiz, biz bugün bir araya gelelim diye can verdiler. Ben engelli kardeşlerimizle ENSAR Vakfı’nda iftar yapmıştım. O kardeşler engelli değil, engelliler vicdanları ve ruhları yok olan insanlardır.”

“İnşallah burada bilginin kıymeti anlaşılacaktır”

ENSAR Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, “1979 yılında kurulan vakfımız 40 yılını doldurmuştur. 165 şubesi, 58 yurdu ile vakfımız hizmetlerine devam etmektedir. Bugün burada açılışını yapmakta olduğumuz kitap kafemiz, Türkiye’nin birçok yerinde açıldı ve hizmet vermeye devam ediyor. İnşallah burada okumanın değeri ve bilginin kıymeti anlaşılacaktır.”

“Hepimiz birer engelli adayıyız”

ENSAR Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Sabahattin Güner, “Bu kısa süre içerisinde birkaç faaliyet yaptık. Kitap kafemizin adı Engelli Kafe olmasına rağmen hepimiz birer engelli adayıyız. Allah nasip ederse, yarından itibaren burada okuma ve seramik kurslarımız başlayacak.”

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com