AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan: “Türkiye artık birilerinin uydusu değil!”

Vali Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat,  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, il müdürleri, STK temsilcileri ve muhtarlar Polis Denizevi’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Gündeme dair pek çok konunun ele alındığı görüşmede karşılıklı soru cevaplarla da kentin yerel sorunları görüşülerek çözüm önerileri konuşuldu. Kahvaltının ardından söz alan Bülent Turan ise S-400’ler ve Doğu Akdeniz’le ilgili açıklamalarda bulundu. Turan, Türkiye’nin kendi kararlarını kendi alabilen bir ülke olduğunun altını çizerek “Artık Türkiye birilerinin uydusu falan değil. Kendi yolunu çizen adım atan bir ülke olduk” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Deniz Polisevi’nde dün sabah gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde Vali Orhan Tavlı ve AK Partili Milletvekilleri Bülent Turan’la Jülide İskenderoğlu, muhtarlarla bir araya gelerek kentin yerel bazlı sorunlarını ele aldı. Çok sayıda il müdürü ve STK temsilcisinin yanı sıra ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın da katıldığı organizasyonda gündeme dair önemli değerlendirmeler de yapıldı.

Kahvaltının sonrasında açıklamalarda bulunan Vekil Turan, sözlerine Çanakkale’nin yaşanabilir kentler arasına girmesinde şehre yönelik yatırımların önem arz ettiğini belirterek “Hepimizin STK başkanlığı, kamu görevi, vekilliği bugün var yarın yok. Bittiğinde tatlı bir hatıra bırakmak, bittiğinde ‘bu adam çalışıyordu, iyi işler yaptı’ demek en büyük niyetimiz hedefimiz. 4 yıl biz 5 yıl siz görevinizin başındasınız. Omuz omuza çalışalım gayret edelim” şeklinde konuştu.

“Kandırıyorsunuz, şov yapıyorsunuz, dediniz!”

Turan, sözlerini S-400’lere de değinerek şöyle sürdürdü: “Türkiye artık eski Türkiye değil. Meseleye bakarken de daha tepeden daha iddialı bakacağız. S-400 ile ilgili konuştuğumuzda malum partili arkadaş çıktı ‘kandırıyorsunuz, alamazsınız, şov yapıyorsunuz’ dedi. Geldi mi S-400’ler? Geldi. Türkiye’nin hava güvenlik savunması açısından hiçbir riskinin kalmayacağı harika bir güvenlik sisteminden bahsediyoruz. Kaldı ki biz bir ülke ne der ne demez, nasıl bakar nasıl bakmaz, diye bakmıyoruz. Bu milletin ihtiyacı var mı yok mu, bu millet ne istiyor ona bakıyoruz.”

“Türkiye kendi yolunu çizen bir ülke”

“Bir diğer mesele Doğu Akdeniz’deki arama meselesi, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin garantörlük hakkı var Kıbrıs’tan dolayı. Resmi olarak girebiliriz biz oraya. Ama şuan o bölgede ABD, İtalya, İsrail, Fransa var. 4’ü arama yapıyor. Hiçbir yasal hakkı olmamasına rağmen. Kimse bir şey diyor mu? Demiyor. Türkiye, ‘ben gideceğim’ dediği zaman vay gidemezsin dedi yine malum arkadaşlar, içeride riske atıyorsunuz dedi… Biz dedik ki Türkiye’nin lideri Erdoğan bu millete güveniyor ve adım atıyor. 3 gemi orada 4’ncü gemi inşallah yola çıkacak. 4 gemimiz ile orada arama faaliyetlerine devam edeceğiz. ABD, İtalya, İsrail, Fransa ne yapıyorsa aynısını yapacağız. Artık Türkiye birilerinin uydusu falan değil. Kendi yolunu çizen adım atan bir ülke olduk.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com