Beş Yıl Birlikte Hizmet Sözü

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün öğle saatlerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a iade-i ziyarette bulundu. Başkanvekili Turan da Başkan Gökhan da seçimsiz geçmesi beklenen yaklaşık 5 yıllık sürede birlikte ve uyum içerisinde Çanakkale halkına hizmet edeceklerini belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Esra Yüksel ile birlikte Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

TURAN: “ÖNEMLİ MÜJDELERİMİZ VAR”

Meclis çalışmalarından kısaca bahsederek konuşmasına başlayan Turan, 1 Ekim’e kadar olağanüstü bir durum olmadıkça meclisin kapalı olacağını vurgulayarak memleketi Çanakkale’ye döndüğünü kaydetti. “Biz vekiller için meclisin kapanması tatil değil, imkandır.” diyen Turan, şöyle devam etti: “Jülide Hanım ile birlikte Cuma günü geldik ve bu tatil döneminde vatandaşlarımızı dinleyelim istedik. Kamu kurumlarıyla bir araya geldik. İlk mesai gününde de belediye başkanımıza iade-i ziyaret ederek meclisin sorunlarını konuşalım istedik. Uzatılan hiçbir eli havada bırakmayız demiştik. Başkanımızın ziyaretinden sonra  ziyaret etmeyi görev bildik. 4-5 yıl gibi bir seçim üstü dönem var. Bu dönemde polemiklerden uzak, siyasi kavgalardan uzak, ülkenin temel meselelerini irdeleyen bir zaman olsun istiyoruz. Tüm kurumlarıyla birlikte daha uyum içerisinde, sorunları değil de çözümleri öne çıkaran bir anlayış ile beraber bu 5 yılı geçirmek istiyoruz. Merkez ilçemizin sorunları başta olmak üzere tüm ilçelerimizin sorunlarını masaya yatırmak hepimizin görevi… Başkanımızın ziyaretinde 3-4 önemli bir konu vardı. Biz dersimizi çalıştık. Başkanın özelinde az sonra paylaşacağım. Önemli müjdelerimiz var. Yeter ki iyi niyet olsun, yeter ki samimiyet olsun. Yeter ki Çanakkale’mize katkı sağlayan yatırımlar olsun. Sayın Başkanı ziyaret etmekten büyük keyif aldık.”

GÖKHAN: “ÇATIŞMALARDAN NEMALANANLAR VAR”

“Çanakkale’ye yakışan da budur. Biz Çanakkale halkının temsilcisiyiz. Seçimle geldik, halkın oylarıyla geldik.” diyerek konuşmasına başlayan Ülgür Gökhan, “Burada bize oy verenler olduğu gibi başka adaylara da oy verenler var. Biz partili partisiz ayrımı yapacak değiliz. Dolayısıyla belediye meclisinden başlarsak, meclislerimiz çok keyifle geçiyor. Ak Parti grubu ve diğer gruplarla birlikte ortak değerleri iyi kötü bulabiliyoruz.

Sayın vekilimizle Ankara’da 1,5 saate yakın çok samimi bir görüşmemiz oldu. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Konularımız, Çanakkale konularıydı. Bütün konuları ortaya döktük. Özellikle içme suyu, Sarıçay, ilave kredi, Güzelyalı konusu gibi başka konularla da ilgili hem konuları aktarmış olduk hem de destekleri talep etmiş olduk. Sağ olsun ilgilendiler ve çok önemli iki konu şuan çözülmüş durumda… Kendisine telefon ederek teşekkür de ettim. Şu anda biliyoruz ki kamu kaynaklarında da çok büyük bolluk yok. Sonuçta bütün Türkiye ile bölüşeceğiz. Burada Milletvekillerimizin (Jülide Hanım da dahil buna) katkıları çok önemli. Bütünlük, Sivil Topluk Kuruluşlarını ve kurumları da çatışmanın içerisinde sokacaktır. Bunlardan beslenenler de, çatışmalar devam etse de nemalansak diyenler var. Bu niye oldu? Son beş yılda sekiz seçim geçirdik. Maalesef bir tane de hain darbe teşebbüsü yaşadık. Oturup da Milletvekilleri, belediye başkanları siyasetin dışında kendi problemleri ile ilgili diyalog kurma imkanı bulamadılar. Seçim demek muhalefet demek, demokrasinin gereği karşılıklı mücadele demek. Oturup da şu problemler var diye görüşme fırsatımız olmadı. Daha önce de kredi onay problemini çözmüştü. Daha sonra diyaloglar siyasete kurban gitti. Hep seçim, referandum falan… Artık önümüzde 4,5 yıllık bir süre var. Seçimin bahsedilmeyeceği hatta bahsedilmemesi gerektiği bir dönem var. Siyaset bu, her an her şey olabilir ama ülkenin bir konsensüs içerisinde birlikte hareket etmesi lazım. Hem kentte hem ülkede… Bu diyaloglar, Çanakkale’de bu görüntüler çok önemli. Tüm Türkiye’ye yansımalı. biz muhalefetteki belediye ve onunla beraber iktidarın milletvekili, belediye grup başkanvekili, ilçe başkanı kentin geleceği ile ilgili bir araya gelebiliyorsa bugünkü sorunların çözümü değil, ilerideki projelerle ilgili de ortak görüşler ortaya çıkacaktır ve bu kentteki bütünlüğü de sağlayacaktır. Herkes kabullendikten sonra da birlikte bu süreci götüreceğiz. Ekonomi noktasında kentin ciddi dinamikleri var. Üniversite ve Ticaret Odası, Borsası, Ziraat Odası gibi önemli sivil toplum kuruluşları var. Birliktelik havası yaratmamız lazım. Çanakkale’nin buna ihtiyacı var. Bu anlamda nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Bu olumlu havanın Çanakkale’de süreceğine inanıyorum.” dedi.

Turan, konuşmaların ardından yeşil bina projesi, sosyal konutlar projesi ve Kirazlı’daki maden arama projesi hakkındaki sorulara da cevap verdi.

Eylem Gözeldere

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com