Yeni parti ve beklentiler

Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de gözler Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı Siyasi partiye ya da partilere çevrildi.

Her gün Ankara’dan kulis haberleri günlük yayın yapan gazeteler ve internet sitelerinde veriliyor.

Hele bir de sosyal medyada ileri sürülen iddialar ve söylentiler var ki, ister istemez insanı heyecanlandırıp meraklandırıyor.

Eylül-Ekim aylarında kurulması beklenen yeni partilerde kimlerin olacağı, yerelde kimlerin bu partide görev alacağı, tüzüğünden daha fazla merak edilir oldu.

Öğrendiğimize ve bize söylenen isimlere baktığımızda, Ali Babacan’ın kuracağı partinin, dört eğilimli bir partinin olması bekleniyor.

Partiyi kuran isimler ve tüzük, programı gerçekten 4 eğilimi temsil ederse, bundan mevcut durumdaki tüm partilerin etkilenmemesi olanaksız.

Siyasi partilerde görev almak isteyenler, hedefi olanlardır. Bugünkü partilere baktığımızda çıkarcı ve yıllanmış isimleri bir türlü geçemiyorlar.

Bunun içindir ki geçmiş dönemin Anavatan Partisini anımsatan, dört eğilimli bir siyasi anlayıştaki partiye, herkes yeşil ışık yakabilir, yakacaktır.

Bir düşünelim. Yeni isimlerin yanında, Sayın Ersümer’in ismi yan yana gelse, nasıl bir etki yapar Çanakkale’de? Böyle bir partiden CHP etkilenmez mi?

Günümüz AK Parti’de siyasete girip, bir kenara iteklenen, geçmişte birisinin adamı olarak lanse edilip, üstü çizilen isimlerden AK Parti etkilenmeyecek mi?

Görevden alınan İl Başkanlarından Erdener Can, Yeşim Karadağ gibi marka isimler giderse ne olur?

Eskiden görev almış milletvekillerini, belediye başkan adaylarını da eklersek bu isimlere AK Parti etkilenmemiş mi olacak?

Kendisini milliyetçi kabul edip, tabandan istek gelmeden, parti tavanından yapılan koalisyondan umudu kesen MHP’liler bu partiye giderse, MHP etkilenmiş olmayacak mı?

Bu Siyasi Partimizde de öyle isimler var ki, son gelişmelerden hiç memnun değil ama aldıkları parti terbiyesi içerisinde sessizler. Ya gitmeyi düşünürlerse?

Geldikleri siyasi partideki kısır çekişmeleri İyi Parti’ye getirenler varken, İYİ Parti bu oluşumdan nasıl etkilenmez?

Üç-beş ismin kıskacında kalan, değişim diyerek yeniliğe kapalı olan asırlık CHP bu oluşumdan etkilenmez mi?

Bu yeni oluşum;

Ağır ekonomik yükün altında ezilen insanların;

Dükkânını siftah yapmadan kapatan esnafların;

Ay sonu geldiğinde çalışanına maaşını vermekte zorlanan küçük esnafların;

Atanamayan üniversite bitirmiş gençlerin;

Kredi kartı borcunun altında ezilenlerin;

Günlük mesaisine giderken, otobüste, gemide pasosunda kredisi olmayanların;

Elektrik, doğalgaz, telefon, su, internet faturası ödemek için kuyruğa girenlerin;

Yüksek pirimden dolayı SGK ve vergi kuyruğunda olanların umudu, beklentisi olamaz mı?

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com