Çanlılar tiyatroyla buluştu

Çan Belediyesi, kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında Nokta Tiyatrosu’nu Çan’a getirdi. Ücretsiz olarak sahnelenen “Eski Kurttan Çakallara Tüyolar” isimli oyun Çanlılar tarafından yoğun bir ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Çan, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Eski Kurttan Çakallara Tüyolar” isimli oyuna evsahipliği yaptı. Çan Belediyesi Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda sahnelenen oyuna Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve çok sayıda Çanlı katıldı. Şöhret kavramının canlı müzik eşliğinde ele alındığı, Abdullah Şahin, Belma Mamati, Mehmet Özden, Canan Sirel Günçer’in oynadığı, Ali Yayla’nın yönetmenliğindeki ücretsiz oyun Çanlılar tarafından beğeniyle izlendi.

Öz, oyunun ardından ise “Çanlı hemşerilerimiz, tiyatroyla ve kendileriyle buluşturmaktan mutluyuz. Önümüzdeki günlerde de başka oyunlar Çan’da sahnelenecek. Çan’ı hem belediyecilik hizmetlerinde örnek kılmaya hem de sosyal kültürel faaliyetlerde önde bir kent yapmaya kararlıyız” ifadelerine yer verdi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com