Çanakkale’de ulaşım ne zaman düzenli olacak?

Çanakkale’de toplu ulaşımı zor duruma düşüren sık duraklar ve dolanbaçlı güzergahlar,Ç 11 K Kepez hattı ne zaman çözüme kavuşacak?

Kent içerisinde her gün binlerce vatandaşın kullandığı halk otobüsleri sabahın erken saatlerinden, gece saat 00.30’a kadar durmaksızın hizmet vermeye devam ediyorlar.  Çanakkale’nin neredeyse her noktasına taşımacılık alanında hizmet veren otobüsler kentte en çok kullanılan hizmet unsurlarından birisi konumunda.

Çanakkale’de uzun zamandır, yazılan, çizilen, üzerine çok konuşulan Ç11K olarak bilinen, Çanakkale-Kepez hattında ciddi sorunlar olduğu vatandaş tarafından iddia ediliyor. Otobüslerin çok dolu olduğu, seferlerin sık olmadığı çokça tartışılırken, Kepez-Çanakkale hattını sık kullanan vatandaşlar artık bir çözüm bekliyorlar. Neredeyse her gün bir seferde kavgaların çıktığı, sıkışıklıktan vatandaşın zar zor evine ulaştığı hatta huzur kalmadığı kentliler tarafından dile getiriliyor.

Öte yandan sık aralıklarla bulunan duraklar neticesinde sefer sürelerinin uzun olduğu, dolanbaçlı güzergahlarda otobüslerin neredeyse birbirine paralel sokaklarda her gün defalarca kez gidip gelmesi başka bir problem olarak rafta duruyor.

Buna göre vatandaşın şikayetlerine göre Çanakkale’de; Duraklar yeniden düzenlenmeli, güzergahlar gözden geçirilmeli ve acilen Çanakkale-Kepez arasında hizmet veren Ç11K ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor.

Tunahan Ünsal