Korktuk!

Balkanlar’dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giren Çanakkale’de geçtiğimiz akşam saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağış, kentlileri hem şaşırttı hem korkuttu. Zaman zaman uydu görüntüsünün gitmesi, ağaç dallarının kırılması ve peş peşe düşen şimşeklerin görülmesi, Çanakkale’de kısa süreli bir korkuya neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü geçtiğimiz gün Çanakkale için sarı uyarıda bulundu. Sarı uyarı kapsamında Çanakkale’nin gök gürültülü sağanak yağışa tutulacağı belirtildi. Uyarılar kısa sürede hayat buldu ve saat 22.00 sularında Çanakkale üzerinde kara bulutlar toplanmaya başladı. Saat 22.30 sıralarında ise gök gürültülü sağanak yağış ile fırtına kent merkezinde etkili oldu. Özellikle düşen şimşekler ve rüzgarın şiddeti zaman zaman kentlileri korkuttu.

Yağmura dışarıda yakalanan vatandaşlar kendilerini en yakın kapalı mekana atarlarken, özellikle camları açık evlerde su baskınları yaşandı. Yaklaşık yarım saat süren ve oldukça kuvvetli olan fırtına kent genelinde kısa çapta bir paniğe neden oldu.

Tunahan Ünsal