“Müslüman alemi çökmeden kalkamamıştır!”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara’ya ziyarette bulundu. Ziyaretin konusu iki partinin İstanbul seçimlerinde kurmuş olduğu ittifak oldu. Ziyarette CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “İstanbul seçimlerinde Saadet Partisi’nin çalışmaları için kendilerine teşekkür ediyoruz” derken, Saadet Partisi İl Başkanı ise, Türkiye’yi baz alarak genel bir değerlendirmede bulundu. Saçıkara, “Müslüman alemi hiçbir zaman çökmeden kalkmayı öğrenememiştir” vurgusunda bulundu.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan dün saatler 12.00’yi gösterdiğinde, Saadet Partisi İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Ziyarette Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara ile kameralar karşısına geçen başkanların gündeminde İstanbul yerel seçimlerinde kurulan ittifak vardı.

“Bizlerle aynı görüşte olan partilerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz”

Ziyarette CHP İl Başkanı Güneşhan, “Bildiğiniz gibi biz CHP olarak 23 Haziran’da yapılan yenilenmiş İstanbul seçimlerinden sonra, Türkiye’de demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi ve tekrar parlamenter sisteme dönülmesi ile ilgili bizlerle aynı görüşte bulunan siyasi partilerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Daha önce bildiğiniz gibi İYİ Parti ve HDP’yi ziyaret ettik, bugün de Saadet Partisi’ni ziyaret ediyoruz.

“Saadet Partisi teşkilatlarına teşekkür ediyorum”

Saadet Partisi 31 Mart seçimlerinden sonra, İstanbul’daki seçim sonuçlarının son derece yasal olduğu konusunda bizler gibi düşünen, halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini düşünen bir siyasi partimizdi. Yapılan seçimlerde yine aynı anlayışla seçimlere kendi adayları ile girdiler ve demokratik bir süreç yaşadık. Hepimizin ortak hedefi, gasp edilen halk iradesinin, sandıkta en iyi şekilde yansımasıydı. Bu noktada ben Sayın Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm teşkilatlara teşekkür ediyorum. Ben Saadet Partisi’ne demokrasi için sunmuş oldukları katkı dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz her zaman haklının yanındayız”

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, “Sayın İl Başkanının bizi ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduk. Çanakkale’de ve Türkiye genelinde biz her zaman haklının yanındayız. Kim haklıysa yanındayız, babamız, oğlumuz haksızsa haksızlığın ise karşısındayız. Bu bir demokrasi savaşıydı. Biz onun için her zaman haklının yanında olduğumuzu İstanbul’da da gösterdik. Bu ülkeyi hep beraber kurtaracağız. Bu demokrasi handikapından hep beraber çıkacağız.

“Müslüman alemi çökmeden kalkmayı öğrenememiştir”

Müslüman alemi hiçbir zaman çökmeden kalkmayı öğrenememiştir. Burada çok önemli bir nüans var, bir kez daha söylüyorum, biz şu anda çöküyoruz, çöktükten sonra sıçramaya geçeceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal