“Her şey Çanakkale’miz için…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ziyaretinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından ziyarete dair ayrıntıları paylaştı. 

Çanakkale için Gökhan ile 5 yıl boyunca birlikte hareket edeceklerinin sinyallerini veren Turan, 56. Troya Festivalinin iptalinden duyduğu üzüntüyü de paylaştı.

Turan ayrıca belediyenin sosyal medya hesabından paylaşılan ve ülke gündeminde yer tutan LGBTİ paylaşımının da ziyaretin ardından kaldırılmasına yönelik olarak “Rahatsızlığımızı  ve tespitlerimizi paylaştık. Sayın Başkan da anlayış gösterdiler” dedi.

“SİYASİ MAKAMLAR GELİP GEÇER…”

Başkanvekili Turan, ziyaretin ardından açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Handan Serap Özyayla Kenar, TBMM’de misafirimiz oldular.

Seçimler geride kaldı. Önümüzde şehrimize hizmet edeceğimiz 5 yıl gibi önemli bir zaman var. Çanakkale’mizin ulusal ve uluslararası projelerle gündeme gelmeye devam etmesi için siyasi parti farkı gözetmeksizin kamu yatırımlarına devam etmek istiyoruz. El uzatan her ilgiliye elimizi uzatmaktan geri durmayacağız.

Görüşmeye başlarken şehrimizin son zamanda tartışmalı, bizleri mahçup eden konularla Türkiye gündemine gelmesinden duyduğumuz rahatsızlığımızı ve tespitlerimizi paylaştık. Sayın Başkan da anlayış gösterdiler.

Ardından Tarihi Kangırlı Hamamı’nın restorasyonu, Merkez İçme Suyu Projesinin ödeneği, Karacaören Alahır Deresi’nin Islahı, Dardanos Güzelyalı Atıksu Projesi için kredi süreci, Sarıçay’ın modellenmesi çalışması, Merkezdeki Kütüphane ihale süreci, sosyal konutlardaki kentsel dönüşüm ve uzun süredir inşaatı devam eden Yeşil Belediye Hizmet Binasının tamamlanması gibi birçok konuyu masaya yatırıp neler yapılabileceğini değerlendirdik.

Bu yıl 56.’sı yapılacak Troya Festivali’nin iptalinden duyduğumuz üzüntüyü dile getirerek Festivalin yapılabilmesi için başka yol olup olmamasına yönelik düşüncelerimizi paylaştık.

Ayrıca özellikle DSİ ile ilgili talep ve yatırımların takibi için Sayın Başkan adına aynı gün, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımızdan randevu aldık ve süreçlere destek vereceğimizi ifade ettik.
Görüşmenin son bölümünde Habertürk Gazetesi Yazarı, deneyimli Gazeteci Sayın Muharrem Sarıkaya da bulundu.

Siyasi makamlar gelip geçer, asıl olan hemşehrilerimize yaptığımız hizmet ve mahcup olmayacak hatıralar bırakmaktır.
Sayın Başkana ve Başkan Yardımcısına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Her şey Çanakkale’miz için…”