“Birlikte Mücadelemiz Sürecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi, İyi Parti İl Başkanlığına ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyaretin gündemi İstanbul Seçimleri oldu.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve parti yöneticilerinden oluşan CHP heyetinin ilk ziyaretleri, Millet İttifakı paydaşları İyi Parti’ye oldu. İyi Parti il binasında gerçekleştirilen ziyarette İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve parti yöneticileri karşıladı. 23 Haziran’da yenilenen ve Ekrem İmamoğlu’nun bir kez daha belediye başkanı seçildiği İstanbul Seçimleri, ziyaretin gündemini oluşturdu.

İmamoğlu’nun seçimi açık ara kazanmasını sağladıklarını belirttiği İyi Parti yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Halkımız, vatandaşımız yapılan haksızlığa karşı en güzel cevabı sandıkta verdi. Birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Elbette siyasi olarak birlikte olacağımız parti İyi Parti olacaktır. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün de teşekkür amaçlı geldik. Bu 5 yıllık süreci tüm yerel yönetimlerde en iyi şekilde sürdürerek başarılı olmak zorundayız. Bundan sonraki amacımız Türkiye genelinde iktidar olmaktır. Hızla demokratik parlamenter sisteme dönüşü sağlayacağız. Bunu da başta İyi Parti olmak üzere Türkiye’de gerçekten demokrasiye inanan, laikliği savunan insanlar da bizlerle beraber olacaktır.”

“‘BEN YAPTIM – OLDU’ DİYENLERE KARŞI KAZANDIK”

İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ise ziyaretten dolayı CHP heyetine teşekkür ederek, “İstanbul’daki seçimleri nedeniyle demokrasi adına teşekkür ediyoruz. Aziz Milletimizin 31 Mart seçimleri için YSK’nın vermiş olduğu sandık işgali kararına milletimiz, olgunlukla ve kararlılıkla cevap vermiştir. Bu, (halkın) iktidar ve iktidarın küçük ortağı olanların kulağını çekmesidir.  Onlara karşı olan bir seçimi kazanmadır. ‘Ben yaptım – oldu’ diyenlere karşı Millet İttifakı olarak kazanmış bulunuyoruz. Demokrasinin, hak ve hukukun yerine geldiğine inanıyoruz.”

İyi Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, “Geçen süre zarfında parlamenter sistemin ne kadar faydalı olduğunu, Türk Milleti bu yerel seçimde ve tekrarlanan İstanbul Seçimi’nde göstermiş oldu. Bu yerel seçimler, sadece Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Belediye Başkanı yapmak değil, aynı zamanda bu yanlış sisteme dur demek adına da Türk Milleti ve siyasi partiler emek harcadı. Herkes kendinden fedakarlık yaparak İstanbul’a geldi ve hem seçimlerde oyunu kullandı hem de çalıştı. Bu 800 bin fark bunun eseridir.” dedi.

Buradaki amacın sadece Ekrem İmamoğlu’nu kazandırmak değil, aynı zamanda Türk Demokrasisine de nefes aldırmak olduğunu belirten Uz, “Adaletin tesisine yardımcı olabilmek ve Türk Milletinin, Türk insanının, vatanseverlerimizin inandığı ve güvendiği bir durumu tesis etmekti. Bu seçimde, beka beka diye bağıranlara bir baktık ki terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunun güzellemesini yapıyor. HDP’ye bunun üzerinden ayar veriyor. Öcalan’ı dinleyin diye açıklama yapıyor. Devlet televizyonu TRT’de kırmızı bültenle aranan bir terörist çıkıyor. Onlar için her şey kazanmak adına mubah sayılıyor. Bunların hepsini bu Millete iyi anlattığımızı düşünüyorum.” dedi.

Uz, konuşmasını parlamenter sistem dönünceye kadar birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayarak noktaladı.

CHP heyeti, daha sonra ziyaret ettikleri HDP’de İl Eşbaşkanı Seza Beytaş ve il yöneticileri tarafından karşılandı.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com